ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina. Największa w Europie Wschodniej elektrownia słoneczna podłączona do sieci
22.11.2019r. 16:06

Elektrownia Starosynyavs'kyi o mocy 5,6 MW wykorzystująca wyłącznie moduły dwustronne Jolywood NTOPCon została podłączona do krajowej sieci energetycznej na Ukrainie w październiku tego roku.

Firma Jolywood, wiodący na świecie producent ogniw i modułów NTOPCon, ogłosiła dziś, że największa elektrownia wykorzystująca dwustronne moduły fotowoltaiczne NTOPCon zlokalizowana w obwodzie chmielnickim na Ukrainie została podłączona do krajowej sieci energetycznej w październiku 2019 r. Elektrownia Starosynyavs'kyi o mocy 5,6 MW jest pierwszą elektrownią wykorzystującą dwustronne moduły NTOPCon w kraju - moduły Jolywood D72N. Elektrownia jest przy tym największym zakładem tego typu w Europie Wschodniej. W międzyczasie elektrownia o mocy 4 MW wykorzystująca dwustronne moduły Jolywood NTOPCon w Czarnobylu także rozpoczęła działanie w październiku.

Opracowany w celu zmniejszenia uśrednionego kosztu energii LCOE moduł sprawił, że elektrownia o mocy 4 MW w Czarnobylu wykorzystująca dwustronne moduły NTOPCon firmy Jolywood zdobyła wyróżnienie dla Najlepszego Innowacyjnego Projektu na Ukrainie na targach SEF 2019. Firma Jolywood zaprezentowała swoje doświadczenie w opracowywaniu i produkcji modułów fotowoltaicznych leżących u podstaw elektrowni oraz wykazała, jak moduły mogą zwiększyć wydajność i wydłużyć żywotność elektrowni.

Wysoki współczynnik dwustronności jest jedną z kluczowych cech produktów firmy Jolywood. Dwustronność produktów firmy sięga nawet 85% - wynik ten jest o 20-25% wyższy od innych dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Elektrownia Starosynyavs'kyi o mocy 5,6 MW wykorzystująca dwustronne moduły NTOPCon ma zwiększyć współczynnik odbijania światła od jasnego gruntu w odpowiedzi na wyjątkową charakterystykę geograficzną regionu. Takie podejście zapewnia wysoką wydajność konwersji energii i znacznie zwiększa możliwości produkcji energii, jak wyjaśnił dr Liu Zhifeng, dyrektor Jolywood Taizhou.

"Nasze moduły charakteryzują się wyższą wydajnością w porównaniu do innych produktów. Wydajność naszych ogniw w produkcji masowej już sięga 23,2% w modułach o mocy 440-455 W. Zapewniamy także lepszą wydajność i niższe wyniki LeTID i LID. W sumie prowadzi to do niższego kosztu LCOE dla naszych klientów" - dodał dyrektor.

Rząd Ukrainy wprowadził nowe przepisy w zakresie energii odnawialnej w celu odejścia od taryf feed-in-tarif (FIT) na rzecz bardziej konkurencyjnego systemu aukcyjnego. Oznacza to, że inwestorzy będą w przyszłości zwracać większą uwagę na koszt LCOE.
"Decyzja ukraińskiego rządu jest wyjątkową możliwością dla Jolywood w zakresie odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na Ukrainie, jeżeli chodzi o dwustronne moduły z niskim kosztem LCOE - dodał dr Liu. - Wykorzystując tę szansę, wyglądamy możliwości współpracy z partnerami w Europie Środkowej i Wschodniej w celu dalszego zwiększenia generacji energii i zapewnienia większej stabilności energetycznej. Największa na świecie elektrownia typu N, projekt 125 MW Oman, wykorzystująca w 100% moduły NTOPCon firmy Jolywood zostanie podłączona do sieci w przyszłym miesiącu. Jest to dowodem na to, że dwustronne produkty NTOPCon cieszą się rosnącą popularnością na coraz większej liczbie rynków" - dodał dyrektor.

O Jolywood

Firma Jolywood jest światowym liderem pod względem opracowywania, produkcji i marketingu podkładów fotowoltaicznych, wysoko wydajnych, dwustronnych ogniw monokrystalicznych NTOPCon i modułów dwustronnych. Założona w 2008 roku firma Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co. Ltd. (zwana Jolywood Suzhou) jest największym producentem podkładów fotowoltaicznych na świecie, a jej roczne możliwości produkcyjne sięgają 100 milionów metrów. Firma Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co. Ltd. (Jolywood Taizhou), w pełni zależna spółka podległa Jolywood Suzhou, została założona w 2016 r. i znajduje się w czołówce branży solarnej, wykazując się możliwościami produkcyjnymi dwustronnych ogniw solarnych NTOPCon na poziomie 2,4 GW od roku 2017.


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: PS 22.11.2019r. 21:47
Wiele osób uważa, iż Polska też jest w Europie Wschodniej - a zatem w Europie Wschodniej są większe farmy... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 24-11-2019r. 11:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE