ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejnych 9 autobusów elektrycznych trafi do Radomia w 2021 r.
22.11.2019r. 17:19

Kolejnych 9 autobusów o napędzie elektrycznym pojawi się w Radomiu w 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji otrzyma na ich zakup unijne dofinansowanie w wysokości 19 mln zł - poinformował w piątek prezydent miasta Radosław Witkowski.

Projekt uzyskał pozytywną ocenę Centrum Unijnych Projektów Transportowych; znalazł się na opublikowanej w piątek liście obok 12 innych przedsięwzięć, których celem jest rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

"Stawiamy na rozwój niskoemisyjnego transportu. Będzie to kolejny zakup, który wpisuje się w miejską strategię modernizacji komunikacji publicznej" - zaznaczył prezydent Radomia.

Wartość projektu to prawie 28 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi prawie 19,2 mln zł. Oprócz nowych autobusów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kupi także 5 mobilnych stacji ładowania, które zostaną umieszczone na terenie zajezdni MPK oraz jedną stację szybkiego ładowania.
Ogłoszenie przetargów jest planowane na I kw. 2020 r., a dostawa autobusów - na IV kw. 2021 r.

Zakupione w ramach projektu pojazdy elektryczne zastąpią najstarsze autobusy spalinowe z rocznika 2002. Będą wykorzystywane do obsługi miejskiej linii nr 3, która zostanie całkowicie zelektryfikowana.

Radom jest obecnie w trakcie realizacji projektu "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Radomia oraz powiatu radomskiego", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. Również w ramach tego przedsięwzięcia zostanie kupionych 10 autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania. Przetarg na ich dostawę wygrała firma Solaris Bus & Coach. Zamówienie ma być zrealizowane do połowy 2020 r. Jego koszt to prawie 32 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE