ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kolacja charytatywna Fundacji "Jesteśmy Blisko" działającej przy ZPUE
27.11.2019r. 11:08

Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, książki z dedykacją od podróżnika Aleksandra Doby, gadżety sportowe od czterokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki oraz mistrzów Polski w piłce ręcznej PGE Vive Kielce, liczne dzieła sztuki - to tylko część cennych przedmiotów jakie można będzie wylicytować w sobotę (30.11) we Włoszczowie (Świętokrzyskie). Już po raz czwarty w tamtejszej Sali Bankietowej Villa Aromat odbędzie się Kolacja Charytatywna Fundacji "Jesteśmy Blisko" działającej przy spółce ZPUE. Tym razem zbierane będą pieniądze na pomoc dla 14-letniej Mai z Włoszczowy, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Coroczna Kolacja Charytatywna wpisała się już w kalendarz ważnych wydarzeń w całym regionie. Przyjeżdża na nią wiele osób, które na różny sposób wspierają działania włoszczowskiej organizacji.

- To jest moment, w którym nazwa naszej Fundacji wybrzmiewa w sposób szczególny. "Jesteśmy Blisko" by wspólnie dawać dobro. My jako społeczność, połączona nie tylko zależnościami biznesowymi i zawodowymi, ale My jako wspólnota działająca razem - powiedziała Inicjatorka działania Fundacji i Przewodnicząca jej Rady Programowej Małgorzata Wypychewicz. W działaniach wspiera ją mąż - Założyciel i Prezes Zarządu ZPUE S.A. Bogusław Wypychewicz- to dzięki ofiarności i organizacyjnemu wsparciu spółki wraz z jej pracownikami, od 10 lat działa Fundacja, która niesie pomoc kilkuset podopiecznym z Włoszczowy i okolic .

Każdego roku kolacja odbywa się w innej oprawie tematycznej - w tym roku będzie to klimat morskich opowieści. - Nie chcę dziś zdradzać szczegółów, ale zarówno wystrój wnętrza jak i oprawa muzyczna będą bardzo mocno nawiązywały do klimatu szant - wyjaśniła Małgorzata Wypychewicz.Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku do kolacji może dołączyć każdy, niezależnie od tego w jakim miejscu się znajduje. Całość będzie transmitowana w internecie pod adresem https://jestesmyblisko.pl/kolacja-charytatywna-2019. Kilka dni po tym wydarzeniu, również drogą internetową, będzie można wziąć udział w licznych licytacjach. Szczegóły znajdą się na profilach społecznościowych Fundacji "Jesteśmy Blisko".

Trzy pierwsze edycje Kolacji Charytatywnej dedykowane były dla małego Bartoszka, który przebywa w rodzinnym pogotowiu we Włoszczowie. Liczne schorzenia na jakie cierpi w tym porażenie czterokończynowe, wymagają kosztownej i zaawansowanej rehablilitacji. Dziś można powiedzieć, że w jego przypadku hojność darczyńców czyniła cuda. - Jego przykład jest dowodem, że warto pomagać na wiele sposobów. Dzięki środkom zebranym w trakcie trzech edycji naszej kolacji udało się sfinansować bardzo zaawansowaną rehabilitację i leczenie. Dziś chłopiec chodzi i mówi, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe! - mówi prezes Fundacji "Jesteśmy Blisko" Iwona Dobosz.

Fundacja nadal wspiera Bartoszka, jak i wszystkich jej podopiecznych, jednak tym razem podczas kolacji środki będą zbierane na rehabilitację dla 14-letniej Mai. Dziewczynka wymaga pilnej pomocy. Choć urodziła się całkowicie zdrowa, jej sytuacja dramatycznie się zmieniła w wyniku powikłań po opryszczkowym zapaleniu opon mózgowych. Od tego czasu Maja nie chodzi, nie mówi, nie widzi a kontakt z nią jest bardzo ograniczony. Świat poznaje wyłącznie przez dotyk. - Maja wymaga całodobowej opieki i nie mogę jej zostawić nawet na chwilę samej. Stan Mai jest nieodwracalny. Lekarze nie dają nadziei na żadną poprawę jej stanu zdrowia, ale rehabilitacja jest konieczna, żeby ten stan się nie pogarszał - napisała w liście do Fundacji - mama Mai, która wychowuje dziecko samotnie.
W ubiegłym roku, podczas licytacji cennych fantów podarowanych przez przyjaciół Fundacji "Jesteśmy Blisko" udało się zebrać ponad 54 tysiące złotych. Organizatorzy mocno liczą na to, że w tym roku padnie kolejny rekord.

Każdy, kto chce wesprzeć Maję, może to zrobić na kilka sposobów:

 • TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIĘŻNY
  • Wpłacasz dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji i czujesz to samo. Wykorzystaj następujące dane:
   Fundacja "Jesteśmy Blisko", ul. Jędrzejowska 79c,
   29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,
   nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem - Maja Młynarska
 • PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU
  • Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wprowadź numer KRS: 0000350393 W pozycji informacje uzupełniające wpisz: Maja Młynarska
 • Wpłata na SIEPOMAGA:
  https://www.siepomaga.pl/maja-mlynarska
 • DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych)
  • Kliknij w przycisk "Przekaż darowiznę". Kilka prostych kroków i kończysz transakcję. UŚMIECHASZ SIĘ - właśnie zostałeś darczyńcą - pomogłeś w finansowaniu rehabilitacji Mai.
Fundacja "Jesteśmy Blisko"

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE