ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Regulacje energetyczne mają jednak trafić do ministra klimatu
27.11.2019r. 11:35

Z informacji BiznesAlert.pl wynika, że w ramach nowelizacji ustawy o działach administracji państwowej może dojść do stworzenia nowego działu "klimat" między innymi w celu przekazania ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce kompetencji regulacyjnych w sektorze energetycznym.

Ministerstwo aktywów państwowych będzie pełnić rolę nadzorczą nad spółkami skarbu państwa, w tym tymi z sektora energetycznego. Nie będzie natomiast zajmować się ustawą o cenach energii, jak sugerowały to dotychczasowe wypowiedzi ministra Jacka Sasina.

Przekazanie tych kompetencji nowemu ministrowi pozwoli na skuteczniejszą koordynację polskiej polityki energetycznej z polityką klimatyczną tworzoną na poziomie Unii Europejskiej.
Informacje medialne sugerują przyjęcie nowelizacji ustawy o działach w najbliższych tygodniach - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cytaty 27.11.2019r. 15:28
"polskiej polityki energetycznej z polityką klimatyczną tworzoną na poziomie Unii Europejskiej" to po co w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE