ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podpisano umowę na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej w gminie Mielno
29.11.2019r. 15:44

Gmina Mielno podpisała w piątek umowę na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wykonawca przeprowadzi prace remontowe, a następnie będzie odpowiedzialna za utrzymanie budynków.

W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z gminą Mielno spółka IZIM, wybrana w drodze przetargu, przeprowadzi prace remontowe w czterech obiektach użyteczności publicznej w gminie i będzie je utrzymywać przez osiem lat.

Prace obejmą między innymi docieplenie ścian, wymianę okien oraz modernizację instalacji grzewczych. W obiektach zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED oraz panele fotowoltaiczne, co znacznie obniży rachunki za prąd. Dodatkowo, w ramach projektu zostanie wdrożony system zdalnego zarządzania energią, który umożliwi całodobowe zarządzanie, kontrolę i monitorowanie zużycia ciepła i energii elektrycznej w obiektach.
Fundusz BaltCap Infrastructure Fund, do którego należy spółka IZIM, sfinansuje inwestycję kwotą ponad 17 mln zł. Z przekazanych przez gminę informacji wynika, że po zakończeniu prac remontowych, co planowane jest na koniec 2021 r., od gminy otrzyma uzyskaną przez samorząd dotację unijną z Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO w wysokości blisko 7,4 mln zł. Następnie przez kolejne lata obowiązywania umowy gmina będzie spłacać inwestycję z odsetkami w kwartalnych ratach. Zgodnie z założeniami odda partnerowi prywatnemu łącznie ok. 21 mln zł.

Inwestycja ma poprawić jakość usług świadczonych w obiektach gminy, a także zmniejszyć zużycie energii cieplnej i elektrycznej oraz emisję dwutlenku węgla o ponad 70 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE