ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W.Brytania. Po debacie ws. klimatu torysi zarzucają Channel 4 stronniczość
29.11.2019r. 15:55

Brytyjska rządząca Partia Konserwatywna złożyła w piątek skargę do regulatora mediów Ofcom na stację Channel 4 za to, że podczas debaty na temat klimatu na miejscu przeznaczonym dla nieobecnego premiera Borisa Johnsona postawiła rzeźbę z topniejącego lodu.

W debacie, która odbyła się w czwartek wieczorem, mieli wziąć udział liderzy siedmiu głównych partii politycznych - oprócz Johnsona także Jeremy Corbyn z Partii Pracy, Jo Swinson z Liberalnych Demokratów, Nicola Sturgeon ze Szkockiej Partii Narodowej, Nigel Farage z Partii Brexitu, Adam Price z walijskiej Plaid Cymru i współprzewodnicząca Zielonych Sian Berry.

Debata odbyła się w składzie pięcioosobowym, bo zabrakło na niej również Farage'a. Na miejscach przeznaczonych dla dwóch nieobecnych przywódców stacja Channel 4 postawiła wykonane z lodu rzeźby przedstawiające kulę ziemską, co według konserwatystów było "prowokacyjnym, stronniczym pokazem".

Johnson bronił w piątek swojej nieobecności, mówiąc, że "nie może się pojawiać wszędzie". Jak wyjaśnił, już "lata temu" informował Channel 4, że nie weźmie udziału w debacie. Partia Konserwatywna zaproponowała, że będzie ją reprezentował Michael Gove, który w rządzie odpowiada za przygotowania do brexitu bez umowy, ale na to nie zgodził się Channel 4, wyjaśniając, że zaproszenie było tylko do liderów partii.
W skardze złożonej do Ofcom Partia Konserwatywna napisała, że Channel 4 stawiając rzeźbę z lodu na miejscu przeznaczonym dla premiera dokonała "prowokacyjnego, stronniczego pokazu, który sam w sobie stanowi wyrażenie własnej opinii politycznej". Wskazano też na wcześniejsze przypadki domniemanego braku obiektywności ze strony tej stacji.

Decyzji stacji bronił jej redaktor Ben de Pear, który oświadczył: "Te dwie rzeźby lodowe symbolizują krytyczną sytuację Ziemi. Są wizualną metaforą Partii Konserwatywnej i Partii Brexitu po odrzuceniu przez ich przywódców naszych wielokrotnych zaproszeń do udziału w dzisiejszej ważnej debacie klimatycznej".

W piątek wieczorem odbędzie się kolejna debata przed wyznaczonymi na 12 grudnia wyborami do Izby Gmin, tym razem organizowana przez publiczną stację BBC. Wezmą w niej udział przedstawiciele tych samych siedmiu partii, ale konserwatyści, laburzyści i Partia Brexitu zamiast swych liderów wydelegowały inne osoby.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE