ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ulicami Szczecina przeszedł Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
29.11.2019r. 16:10

Około 200 młodych osób przemaszerowało w piątek ulicami Szczecina w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Jego uczestnicy podkreślali, że kryzys klimatyczny musi być priorytetem parlamentu.

Manifestacja rozpoczęła się w południe przed siedzibą szczecińskiego magistratu. Młodzież przeszła później w kolorowym marszu na Wały Chrobrego przed siedzibę urzędu wojewódzkiego.

Na początku marszu jechała ciężarówka, z której nadawano muzykę. W przeważającej większości młodzi uczestnicy mieli ze sobą transparenty, na których można było przeczytać m.in. "Jeśli węgiel, to tylko Roksana", "Klimat z piekła rodem", "Przepraszamy za utrudnienia, ale ratujemy planetę", "Dosyć słów teraz czyny", czy "Jeśli nie teraz to kiedy?".
Kryzys klimatyczny musi być priorytetem parlamentu bez względu na jego skład, z tego powodu po wyborach oczekujemy od jego członków natychmiastowych i zdecydowanych działań - podkreślali organizatorzy manifestacji. Jak dodano, po wrześniowej mobilizacji "praktycznie wszystkie partie tworzące parlament podpisały nasze postulaty, zobowiązując się do ich realizacji". "Będziemy naciskać na tych, którzy zdecydowali się nas reprezentować, dopóki słowa nie będą odzwierciedlone w działaniu" - podali organizatorzy.

Demonstracje Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zorganizowane zostały w piątek całej Polsce.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE