ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tysiące uczestników piątkowej demonstracji w obronie klimatu w Kanadzie
29.11.2019r. 20:45

Tysiące osób wzięły udział w manifestacji w Toronto, która rozpoczęła się w piątek w południe w ramach Globalnego Strajku Klimatycznego. Uczestnicy spotkali się pod siedzibą parlamentu Ontario, a następnie przeszli przez śródmiejskie ulice pod ratusz Toronto.

Demonstranci nieśli hasła adresowane do polityków: "Brak waszych działań krzywdzi nasze dzieci" czy "Zmiana diety, a nie zmiana klimatu", "Gdybyście byli mądrzejsi, byłabym w szkole", krzyczano też "Nie możesz wypić ropy naftowej, pozostaw ją w ziemi". Manifestanci tworzyli spory tłum, ale we wczesnych godzinach popołudniowych nie było jeszcze danych o liczbie uczestników.

W mediach społecznościowych w Toronto popularny był hasztag #BuyNothingDay (nic nie kupuj), co było reakcją na Czarny Piątek, dzień szaleństwa zakupowego w USA, ale i w Kanadzie, gdy sklepy i usługodawcy wabią promocjami. Wielu aktywistów namawiało: "W Czarny Piątek oszczędź 100 procent, nic nie kupuj"

Kilka dni temu grupa młodych mieszkańców Ontario w wieku od 12 do 24 lat złożyła pozew do sądu przeciw działaniom rządu prowincji, które ograniczają ochronę środowiska, co młodzi ludzie uznają za naruszenie konstytucji. Wcześniej grupa młodych ludzi złożyła podobny pozew przeciwko rządowi federalnemu.
W ostatnich dniach media poświęciły dużo uwagi ministrowi energii Ontario Gregowi Rickfordowi, który podczas parlamentarnej debaty cytował blog zaprzeczający zmianom klimatu. Pojawiły się nawet żądania jego dymisji. W czwartek Rickford wyszedł do dziennikarzy i wygłosił krótkie zdanie: "Wierzę w zmiany klimatu i wierzę, że są konsekwencją działalności człowieka".

Problem zmian klimatycznych był jednym z trzech najistotniejszych tematów kampanii przed wyborami federalnymi w Kanadzie 21 października.

W manifestacjach pod koniec września, które odbyły się w 278 miastach w Kanadzie, wzięły udział setki tysięcy protestujących. Największa demonstracja, z udziałem szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg, odbyła się wówczas w Montrealu i wzięło w niej udział pół miliona ludzi.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE