ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Data uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 wciąż nieznana
29.11.2019r. 23:08

Taką informację przekazał rosyjski Korespondent cytując agencję TASS, która z kolei powołuje się na przedstawiciela Gazpromu Aleksieja Mirosznichenkę - czytamy w BiznesAlert.pl.

Operator Nord Stream 2 ze względu na pogodę pracuje nad różnymi terminami rozpoczęcia projektu. Aura pogodowa ma mieć wpływ na datę uruchomienia wciąż nie skończonego gazociągu. Informację przekazał szef działu zagranicznej działalności gospodarczej Gazpromu Aleksiej Mirosznichenko.

- Teraz jest zima, a wiele zależy od pogody. Dlatego Nord Stream 2, wraz ze specjalistami z Gazpromu, pracuje nad różnymi opcjami momentu wprowadzenia - powiedział na konferencji przedstawiciel Gazpromu.

Pod koniec października projekt otrzymał ostatnie pozwolenie na budowę z Danii. Dziś Nord Stream 2 jest zbudowany w ponad 80 procentach. Aleksiej Miller, prezes zarządu spółki, oszacował, że okres budowy gazociągu to pięć tygodni. Długość gazociągu wynosi 147 km.
Warto przypomnieć, że 21 listopada Rosjanie oficjalnie przyznali, iż Nord Stream 2 będzie gotowy w połowie 2020 roku. Taką deklarację złożył wówczas wicepremier Dmitrij Kozak. Mimo, że pierwotnie miało to być pod koniec 2019 roku.

Dlaczego gazociąg będzie gotowy najwcześniej dopiero w połowie przyszłego roku? Chodzi o tzw. okienko prac budowlanych i harmonogram, które zostały nakreślone przez niemieckie władze (niemiecka zgoda środowiskowa dla projektu Nord Stream 2 wydana przez Urząd Górniczy w Stralsund). Okienko to trwało między 15.05-31.10. Był to okres pozwolenia na budowę obiektów stacjonarnych oraz na tworzenie połączeń nadwodnych (Above Water Tie-Ins) pomiędzy PK17 a PK10 (odpoczynek ptaków morskich). Prace w niemieckiej strefie nie zostały w pełni ukończone, ponieważ potrzebna była zgoda duńskiej agencji ds. energii.

Jednocześnie Miroshnichenko zauważył, że wolumen gazu, pompowanego przez rurociąg, będzie zależeć od wielu okoliczności, a nie tylko od daty uruchomienia. - Kluczem będzie popyt na europejskim rynku gazu, bez względu na osiągnięcie lub brak porozumienia w sprawie tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę - dodał przedstawiciel firmy.
Korespondent , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE