ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE chce prawa sankcjonującego celu neutralności klimatycznej
29.11.2019r. 23:12

Szkic komunikatu Komisji Europejskiej w sprawie Nowego Zielonego Ładu do którego dotarł BiznesAlert.pl zakłada przyspieszenie polityki klimatycznej i przekazanie Komisji narzędzi do jej egzekwowania od państw członkowskich.

Do marca 2020 roku Komisja zaproponuje w sprawie celu neutralności klimatycznej tzw. prawo klimatyczne sankcjonujące ten cel.

Komisja ma także przedstawić plan osiągnięcia celu redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej o co najmniej 50 a najlepiej 55 procent do 2030 roku. Ma się to stać do października 2020 roku.

W konsekwencji Komisja ma zrewidować legislacje pod kątem nowych, bardziej ambitnych celów klimatycznych.

Komisja ma także wspierać działania na rzecz przekształcenia Europejskiego Banku Inwestycyjnego w tak zwany Europejski Bank Klimatyczny, chce także przeglądać i oceniać inwestycje państw członkowskich pod kątem "zielonego finansowania". Zamierza także wymusić szczegółowe raportowanie na temat zrównoważonego finansowania w firmach.
Dokument wspomina także o powołaniu Europejskiego Paktu Klimatycznego, nie tłumaczy jednak na czym polega ten pomysł.

Komisja zamierza włączyć agendę zrównoważonego rozwoju do porozumień międzynarodowych i "forsować Zieloną Agendę w Bałkanach Zachodnich".

Szkic, do którego dotarł BiznesAlert.pl, został przeznaczony na użytek wewnętrzny Komisji Europejskiej i będzie ulegał zmianie w toku dalszych prac. Komisja ma przedstawić gotowy dokument 11 grudnia.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 02.12.2019r. 09:22
Durnota "eurokołchozu" jest porażająca. Niszczy się własną gospodarkę dla wydumanych celów ku uciesze... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE