ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wykorzystanie polsko-ukraińskich interkonektorów zgodne z prawem UE
29.11.2019r. 23:16

Operatorzy systemów przesyłowych gazu w Polsce i na Ukrainie (Gaz-System i Ukrtransgaz) aneksowali porozumienie o połączeniach gazowych w celu wdrożenia unijnych regulacji przy transakcjach z wykorzystaniem połączeń w Drozdowiczach i Hermanowicach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Przepisy zgodne z wymogami unijnymi zostaną wprowadzone na połączeniu w Hermanowicach od początku grudnia 2019 roku, a w Drozdowiczach - od początku stycznia 2020 roku. Handel gazem będzie się tam odbywał z wykorzystaniem przejrzystych platform i kodów sieciowych.

Strony ustaliły także przekazanie umowy z Ukrtransgazu na rzecz Gas TSO LLC po przejęciu przez nią kompetencji operatora gazociągów przesyłowych w zgodzie z rozdziałem właścicielskim mającym wejść w życie na Ukrainie od nowego roku w zgodzie z przepisami unijnymi.
Zmiana jest istotna ze względu na to, że przed wdrożeniem przepisów unijnych kontrola przepływu gazu zależała od ustaleń kontraktów przesyłowych. W niektórych przypadkach to rosyjski Gazprom posiadał kody sieciowe i on mógł zliczać ilość gazu przekraczającą granicę ukraińską w obu kierunkach. Tylko on mógł zweryfikować czy transakcje były rozliczane prawidłowo, a w przeszłości oskarżał Ukrainę o kradzież gazu.
Ukrtransgaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE