ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier: Polska ma jedne z najniższych cen energii w Europie dzięki polskiemu górnictwu
30.11.2019r. 15:03

Polskie górnictwo, to bezpieczeństwo przede wszystkim energetyczne; niskie ceny. Dzisiaj Polska ma w Europie jedne z najniższych cen energii właśnie również dzięki polskiemu górnictwu - mówił w sobotę podczas uroczystej akademii barbórkowej na Śląsku premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że górnicy zawsze dbali o Polskę. "Mało jest zresztą zawodów - może tylko dwa - tak bardzo związanych z polską ziemią jak górnicy i rolnicy. Górnicy pod ziemią i rolnicy, którzy dbają o polską ziemię" - powiedział.

Morawiecki zwrócił uwagę, że polityka klimatyczna Unii Europejskiej zmienia warunki w Polsce. "I my używając siły państwa polskiego, ale jednocześnie chcąc przecież dalej być jak najbardziej częścią UE, musimy dopasowywać do tego naszą politykę ".

"Unowocześnienie górnictwa pozwoli zachować jego model wobec żądań Unii Europejskiej (...) Transformacja, która się tutaj dokonuje musi uwzględniać wielki potencjał inżynieryjny, projektowy, techniczny, górniczy, technologiczny" - mówił premier, dodając, że praca górników jest świadectwem umiejętności łączenia przeszłości z nowoczesnością.

"Wszyscy chcemy tej nowoczesności z jednej strony, żeby nasze kopalnie pracowały jak najbezpieczniej, ale z drugiej strony, żeby były jak najefektywniejsze. To jest też potrzebne, żebyśmy obronili model naszego górnictwa wobec żądań Unii Europejskiej. Musimy połączyć nasze zdolności zarządzania górnictwem, energetyką z nowoczesnymi trendami przyszłości" - wskazywał.
Podkreślił też, że "nie ma lepszego miejsca do takiego połączenia niż Śląsk".

"Dlatego (...) walczymy w Brukseli o jak najlepsze warunki dla polskiego górnictwa. Bo polskie górnictwo to bezpieczeństwo przede wszystkim energetyczne, to niskie ceny. Dzisiaj Polska ma w Europie jedne z najniższych cen energii właśnie również dzięki polskiemu górnictwu. Dziękujemy polskim górnikom za to" - dodał szef rządu.

"Chylę czoła przed wszystkimi górnikami, którzy ten wielki trud, poświecenie od wielu lat wykonują dla dobra Polski (...) To wysiłek trudny do porównania z czymkolwiek innym (...) "Chcę też powiedzieć, że polski rząd zrobi wszystko, żeby w tych trudnych czasach, gdzie regulacje europejskie zmuszają do zmian,(...) będziemy wypracowywać rozwiązania, które pozwolą utrzymać wielki potencjał Śląska" - podkreślił premier.

"W takich wysiłkach niech prowadzi nas św. Barbara, niech Pan Bóg czuwa nad waszym górniczym trudem. Szczęść Boże" - podsumował Morawiecki.

Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

KOMENTARZE ( 9 )


Autor: Eldo 30.11.2019r. 15:43
Polska miałaby jedne z najniższych cen energii gdyby nie polskie górnictwo...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: daleki mazowszanin 30.11.2019r. 15:46
Nie umniejszając Św.Barbórkowego to pan Premier zapomniał do kosztów doliczyć miliardów budżetowych dopłacanych do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 30.11.2019r. 16:28
I płace też.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zniesmaczony 01.12.2019r. 21:48
słowa premiera to najlepszy przykład jak można kłamać w żywe oczy. Cena energii w Polsce może i należy do jednych z... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 02-12-2019r. 11:39 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jaki 02.12.2019r. 08:31
stara bankowa szkoła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: obserwator 02.12.2019r. 13:30
najlepszy komentarz do słów premiera, to stara, dobra, szkoła propagandy zapoczątkowana przez naszych zachodnich... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE