ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szczyt OPEC+ poświecony będzie porozumieniu naftowemu
02.12.2019r. 07:53

W czwartek 5 grudnia odbędzie się szczyt grupy OPEC+ w Wiedniu. Będzie poświęcony przedłużeniu porozumienia naftowego - czytamy w BiznesAlert.pl.

OPEC+ to grupa producentów z kartelu OPEC oraz dwunastu spoza niego, którzy zgodzili się skoordynować politykę wydobycia ropy w ramach porozumienia naftowego zakładającego wspólną redukcję wydobycia o 1,2 mln baryłek dziennie do końca marca 2020 roku.

Do rozstrzygnięcia pozostaje długość obowiązywania i ambicje nowego układu. Financial Times przypomina, że Angola, Kuwejt i Arabia Saudyjska przekroczyły poziom cięć wymagany w porozumieniu, a Irak i Rosja regularne nie wywiązywały się z nich.
Jeżeli ambicje porozumienia nie zostaną zwiększone, efektem może być spadek cen ropy. Arabia Saudyjska zamierza naciskać na inne kraje, by wywiązywały się z układu, bo planuje ogłosić ofertę publiczną Saudi Aramco, której wartość będzie zależeć między innymi od ceny baryłki. Z kolei Rosja rozważa wycofanie się z układu i skuteczniejszą rywalizację o udziały rynkowe, między innymi z Saudyjczykami w Chinach. Z drugiej strony zależy jej na współpracy strategicznej z Arabią.

Tymczasem presja spoza OPEC+ na spadek cen ropy będzie tylko rosła. Wzrost wydobycia w USA, Brazylii, Norwegii i Gujanie spowoduje wzrost podaży na rynku. Czynnikiem ograniczającym wzrost cen baryłki będzie zaś ewentualne spowolnienie gospodarcze oraz spór handlowy USA-Chiny. OPEC przyznaje, że są sygnały gospodarcze zapowiadające spowolnienie wzrostu zapotrzebowania na ropę.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE