ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zyskuje po sygnałach z Iraku o możliwych większych cięciach dostaw
02.12.2019r. 08:16

Ropa w USA zyskuje ponad 1,6 proc. po sygnałach z Iraku o możliwych większych cięciach dostaw surowca przez kraje OPEC+ - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,06 USD, po zwyżce ceny o 1,61 proc.

Ropa Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 61,25 USD za baryłkę, wyżej o 1,26 proc.

Inwestorzy wkrótce poznają plany krajów OPEC+ w sprawie wielkości dostaw ropy - 5 grudnia odbędzie się posiedzenie państw z kartelu i jego sojuszników w sprawie oceny sytuacji na rynkach paliw.

Eksporterzy ropy z OPEC i ich sojusznicy z innych państw mogą utrzymać dostawy ropy na dotychczasowym poziomie i zachować obecnie obowiązującą umowę. Jednak minister ropy Iraku Thamir Ghadhan powiedział reporterom w niedzielę, że może być dodatkowe cięcie produkcji przez OPEC+ o 400 tys. baryłek dziennie.
Wzrosty cen ropy wspierają też dobre dane makro z chińskiej gospodarki, gdzie indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym, wyniósł w XI 51,8 pkt. wobec 51,7 pkt. na koniec X - tak wynika z wyliczeń Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się 51,5 pkt.

W niedzielę Federacja Logistyki podała zaś, że PMI w chińskim przemyśle w XI wyniósł 50,2 pkt. wobec 49,3 pkt. w X, i wobec prognoz na XI 49,5 pkt. W usługach indeks ten wyniósł w XI 54,4 pkt. wobec 52,8 pkt. w X i prognoz na XI 53,1 pkt.

Podczas poprzedniej sesji ropa w N.Jorku zniżkowała o 5,1 proc., a Brent na ICE straciła 2,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Metanowiec 02.12.2019r. 09:09
Halo, a czy ktoś napisze czemu spadło w piątek ponad 5%? Bo ten mały wzrost dzisiaj, to zbytnio znaczący nie jest
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE