ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rekordowa Kolacja Charytatywna Fundacji "Jesteśmy Blisko" z Włoszczowy - zebrano 238.925 zł
02.12.2019r. 11:25

Prawie ćwierć miliona złotych udało się zebrać organizatorom Czwartej Kolacji Charytatywnej "Kulinarne Podróże Szlachetnych Serc", jaka odbyła się w sobotę (30.11) we Włoszczowie (Świętokrzyskie). Koszulkę R. Lewandowskiego wylicytowano za... 21 tysięcy złotych! Wydarzenie było zorganizowane przez działającą przy ZPUE Fundację "Jesteśmy Blisko" w Sali Bankietowej Villi Aromat.

Większość środków pochodzi z licytacji cennych przedmiotów. Najwyższą cenę uzyskała koszulka meczowa Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, który przekazał ją na rzecz Fundacji "Jesteśmy Blisko". Podczas sobotniego wieczoru uzyskała ona kwotę 21 tysięcy złotych. Taką samą kwotę uzyskała rama okienna, która co roku trafia na licytację podczas włoszczowskiej kolacji.Zebrane w ten sposób pieniądze, trafią na pomoc dla podopiecznych Fundacji, a w szczególności dla 14-letniej Mai z Włoszczowy. Dziewczynka, choć urodziła się zdrowa, w wyniku powikłań związanych z opryszczkowym zapaleniem opon mózgowych, nie chodzi, nie widzi i cierpi na szereg schorzeń neurologicznych. Kontakt z nią jest ograniczony. Świat poznaje jedynie poprzez dotyk. Kosztowna rehabilitacja jest konieczna, aby powstrzymać postęp choroby.

- To wspaniałe, że w ten szczególny wieczór byliśmy razem dla innych. Dla tych, którzy potrzebują ludzkiego i finansowego wsparcia. Po to właśnie, przed dekadą powstała nasza Fundacja. Cieszę się z rekordu. Choć liczby robią wrażenie, najważniejsze jest, że przekładają się na konkretną pomoc - powiedziała Inicjatorka i Przewodnicząca Rady Fundacji "Jesteśmy Blisko" Małgorzata Wypychewicz.

Niezwykle symbolicznym momentem była licytacja obrazu namalowanego przez ośmioletniego Bartoszka, na którego rehabilitację zbierane były środku podczas trzech ostatnich edycji Kolacji Charytatywnej. Praca przedstawiająca tęczę oraz drzewo została wylicytowana za 6 tys. złotych. W ten sposób chłopiec wsparł tegoroczną akcję na rzecz Mai.Tegoroczną Kolację Charytatywną wraz z licytacją oraz programem artystycznym można było oglądać na całym świecie za pośrednictwem telewizyjnej transmisji przeprowadzonej w internecie. - Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy połączyć się z naszymi Przyjaciółmi i Darczyńcami, którzy nie raz mieszkają daleko stąd. Niezależnie, czy na żywo, czy przed monitorem, byliśmy jedną, bardzo bliską społecznością - dodała Małgorzata Wypychewicz.

Fundacja "Jesteśmy Blisko" w przyszłym roku będzie obchodziła 10-lecie istnienia. Oprócz pomocy potrzebującym angażuje się ona w szereg działań związanych m.in. z profilaktyką zdrowotną, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz ekologią. Fundacja działa przy notowanej na warszawskiej giełdzie spółce ZPUE, która wraz z Pracownikami wspiera ją finansowo i organizacyjne.
Fundacja "Jesteśmy Blisko"

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE