ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia
03.12.2019r. 05:30

Organizacje związkowe podpisały z zarządami spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia porozumienie w sprawie premii świątecznych. Pieniądze mają trafić do pracowników najpóźniej do 20 grudnia.

Zgodnie z porozumieniem pracownicy wszystkich spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia otrzymają premie świąteczne w wysokości 600 zł brutto

Pod koniec października "Solidarność" z Węglokoksu Energia wystąpiła do zarządów spółek Grupy z postulatami płacowymi podwyżki płac zasadniczych w przyszłym roku o 500 zł brutto oraz wypłaty premii świątecznych po 1000 zł brutto.

- Jeśli chodzi o premie, to zarządy spółek proponowały początkowo niższe sumy, m.in. 400 zł brutto. Ostatecznie uzgodniliśmy, że zarówno w centrali, jak i we wszystkich pozostałych spółkach, premie na święta Bożego Narodzenia wyniosą 600 zł brutto - mówi Dariusz Gierek, przewodniczący międzyzakładowej organizacji NSZZ "Solidarność" w Grupie Kapitałowej Węglokoks Energia.
W sprawie wzrostu płac zasadniczych póki co nie ma rozstrzygnięć, bo władze Grupy zaproponowały, aby do tematu wrócić, kiedy będą znane wyniki finansowe za bieżący rok. Według Dariusza Gierka rozmowy w tej sprawie powinny ruszyć na początku stycznia.

Grupę Kapitałową Węglokoks Energia tworzą trzy spółki: WE NSE w Brzeszczach, WE ZCP i WE ZUT w Rudzie Śląskiej. Wraz z centralą Grupa zatrudnia ok. 550 pracowników.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE