ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PŻM przygotowuje się do obsługi kontraktów na LNG
03.12.2019r. 05:49

Polska Żegluga Morska przygotowuje się do transportu LNG do terminalu w Świnoujściu. Gazowce mają być kupione w Korei - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- Grupa PŻM może uczestniczyć w dostawach LNG realizowanych w ramach długoterminowego kontraktu z USA, podpisanego już przez PGNiG, oraz oferować usługi firmom z krajów ościennych. Może także dostarczać gaz do terminalu pływającego w Gdańsku, którego budowa jest planowana. Otwarty i elastyczny charakter amerykańskich kontraktów gazowych przyczynia się do powstania atrakcyjnego gazowego rynku spotowego. W nim również chcemy uczestniczyć - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny PŻM. Dodał również, że firma przystąpiła już do zorganizowanego przez PGNiG przetargu na transport LNG do gazoportu w Świnoujściu.

PŻM przewiduje też dostawy LNG do gazoportu w Kłajpedzie.
Według Pawła Brzezickiego zakup statków spełniających wymagania firmy na rynku wtórnym jest praktycznie niemożliwy, a ich szybka budowa możliwa jest tylko w stoczniach,posiadają wieloletnią praktykę. - W wyniku wstępnych rozmów otrzymaliśmy atrakcyjną ofertę na sześć jednostek od koreańskiej stoczni i jesteśmy gotowi z nią współpracować - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" szef PŻM.

Koszt zakupu nowych jednostek to około 200 mln USD. PŻM prowadzi już wstępne rozmowy z bankami. Atutem w nich jest fakt, że długoterminowy charakter umów gazowych sprawia, iż przychody z nich są dobrym zabezpieczeniem dla instytucji finansowych, jak również same statki.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Tttt 03.12.2019r. 09:38
komercyjne stawki wynajecia LNG carrier to 80 tys $/dzien
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 03.12.2019r. 11:15
Zlikwidowana w 2009 roku stoczni gdynia już dawno budowała gazowce. Teraz zarobią stocznie koreańskie bo przecież nie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 03-12-2019r. 17:29 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE