ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina ma własne rozporządzenie dywersyfikacyjne
03.12.2019r. 06:31

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zlecił dywersyfikację źródeł dostaw gazu, ropy i innych paliw w specjalnym dekrecie zatwierdzającym decyzję Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Decyzja Rady ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy. To rozwiązanie podobne do polskiego rozporządzenia dywersyfikacyjnego przyjętego przez rząd RP dotyczące rynku gazu ziemnego. Zgodnie z nim do 2022 roku udział gazu z jednego źródła będzie mógł wynosić maksymalnie 70 procent, ale już od 2023 roku, po zakończeniu kontraktu jamalskiego (PGNiG-Gazprom) spadnie on do 33 procent.
Ukraińcy mają od teraz analogiczne rozwiązanie wykraczające poza rynek gazu. Jego wdrożenie oznacza jednak, że ewentualna nowa umowa na dostawy gazu z Rosji nie będzie mogła zapewniać więcej, niż jednej trzeciej zapotrzebowania krajowego. Podobnie będzie z umowami na dostawy z terytorium Unii Europejskiej, na przykład przez Polskę. Momentem przełomowym dla Ukrainy będzie koniec umowy przesyłowej Gazprom-Naftogaz wygasającej z końcem 2019 roku. Po jego zakończeniu ma zostać podpisany nowy kontrakt. Kijów i Komisja Europejska chcą, aby obowiązywał 10 lat i gwarantował minimalny poziom dostaw przez Ukrainę.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE