ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Mongolii: rozpoczynamy z Rosją projekt gazociągu do Chin
03.12.2019r. 18:27

Premier Mongolii Uchnaagijn Churelsuch podczas wtorkowej wizyty w Moskwie wyraził zadowolenie, że Rosja popiera projekt gazociągu prowadzącego z Półwyspu Jamalskiego przez Mongolię do Chin. Ocenił, że projekt można uznać za zainicjowany.

"Jestem zadowolony, że strona rosyjska popiera projekt gazociągu (...). Jak rozumiem, dziś zainicjowaliśmy początek tego projektu" - powiedział szef rządu na spotkaniu z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

Uchnaagijn Churelsuch zapewnił także, że Mongolia ma zamiar kontynuować współpracę wojskowo-techniczną z Rosją.

Po rozmowach premierów podpisane zostały rosyjsko-mongolskie porozumienia o współpracy w dziedzinie energetyki. Miedwiediew poinformował, że Rosja liczy na to, że będzie prowadzić modernizację elektrowni w Ułan Bator. Jak podała agencja RIA Nowosti, częścią porozumień energetycznych są propozycje zapewnienia dostępu do technologii pozbawionego dyskryminacji.
We wrześniu o projekcie gazociągu do Chin mówił podczas forum gospodarczego we Władywostoku prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga. Poinformował on wówczas, że inicjatywę poparł rosyjski przywódca Władimir Putin. Jak przekazał minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak, oba kraje uzgodniły powołanie grupy roboczej do spraw tego projektu. Krótko po forum we Władywostoku Putin 9 września br. polecił rosyjskiemu koncernowi Gazprom zbadanie możliwości dostaw gazu z Półwyspu Jamalskiego do Chin przez Mongolię.

Rosja i Chiny uruchomiły w poniedziałek gazociąg Siła Syberii, który będzie przesyłać gaz do Chin ze złóż Syberii Wschodniej i Jakucji. Strony rozmawiały też o tzw. wariancie zachodnim, czyli magistrali, która prowadziłaby do północno-zachodnich Chin przez Ałtaj. Propozycja gazociągu przez Mongolię oznaczałaby modyfikację tej trasy i - jak się ocenia - może wpłynąć na przebieg rozmów rosyjsko-chińskich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE