ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister Emilewicz: Polska otwarta na transformację energetyczną, ale twardo stąpamy po ziemi
04.12.2019r. 11:39

Nasze podejście do transformacji energetycznej jest bardzo otwarte i Polska chce temu wymaganiu podołać, ale twardo stąpamy po ziemi i oczekujemy zrozumienia u europejskich partnerów - powiedziała w środę w Katowicach minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wzięła ona udział w inauguracji Impact Fintech'19, a także uczestniczyła rano w jednym ze spotkań tego wydarzenia, poświęconemu transformacji energetycznej.

"W ciągu ostatniego roku wydarzyło się tak dużo w zakresie transformacji energetycznej, zarówno na poziomie deklaracji politycznych, dokumentów takich jak krajowy program na rzecz energii i klimatu czy polityka energetyczna państwa, które jasno wskazują kierunek transformacyjny" - powiedziała PAP minister Emilewicz.

"Pracujemy wspólnie, międzyresortowo nad tymi dokumentami strategicznymi, bo chcemy osiągnąć wiele celów: nie tylko podnieść jakość życia Polaków, poprawić jakość powietrza, ale także dostarczyć tani i czysty prąd dla odbiorców indywidualnych i dla przedsiębiorców po to, aby utrzymali swój poziom konkurencyjności" - dodała.
Podkreśliła, że Polska, realizując działania na rzecz transformacji, jednocześnie "twardo stąpa po ziemi": "Mówimy jasno, że w 80 proc. polski system energetyczny opiera się na węglu i droga dojścia do zeroemisyjności w gospodarce jest bardzo kosztowna i w tej transformacji - jeśli chcemy ją wykonać - musimy znaleźć zrozumienie u naszych europejskich partnerów ponieważ, to jest proces, który się nam wszystkim opłaca i na który jednak musimy wszyscy łożyć. Polska nie miała szans budować alternatywnych źródeł energii w okresie PRL-u, a wysiłek, jaki poczyniliśmy w modernizacji instalacji po 89 r. był bardzo duży. Nasze podejście jest bardzo otwarte, to jest wymagające i my chcemy temu wymaganiu podołać" - podsumowała Jadwiga Emilewicz.

Głównym tematem konferencji Impact Fitech'19 jest digital trust. Uczestnicy debaty zastanowią się, jak budować gospodarkę cyfrową opartą na zaufaniu w czasach open bankingu, virtual identification, zakupów online i cyberprzestępstw.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE