ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagrody dla wolontariuszy Grupy Orlen
04.12.2019r. 17:28

Grupa Orlen rozwija wolontariat pracowniczy. W tym roku już ponad 400 pracowników zaangażowało się w realizację blisko 20 inicjatyw prospołecznych, ekologicznych i edukacyjnych. Po raz pierwszy najlepsze projekty, koordynowane przez Fundację Orlen, zostały nagrodzone na uroczystej gali połączonej z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Najlepszym sposobem na zdrowy wzrost gospodarczy dla Polski i Polaków jest zbudowanie go na fundamencie solidarności i przedsiębiorczości. Obie te idee reprezentuje Fundacja Orlen. Fakt, że pracownicy Grupy Orlen, która jest strategiczna dla naszego kraju, angażują się w akcje charytatywne, zasługuje na podziw i uznanie - zaznaczył Premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas gali.

W konkursie na Wolontariat Roku nominacje uzyskało 13 inicjatyw zrealizowanych w tym roku przez pracowników Grupy Orlen. Spośród nich w głosowaniu wybrano trzy najciekawsze. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz darowizny finansowe, które przekażą na wskazany przez siebie cel społeczny.

Doceniamy bezinteresowne zaangażowanie naszych pracowników, którzy poświęcają swój czas, aby jako wolontariusze pomagać innym. Realizowany przez nas program wolontariatu nie tylko wpisuje się w trendy wyznaczane przez rynek pracy. To przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania naszych pracowników, którzy dostrzegają w wolontariacie wiele korzyści, m.in. możliwość samorealizacji i rozwijania nowych umiejętności. Działania wolontariatu integrują pracowników również ze społecznościami, na rzecz których działają, wzmacniają poczucie społecznej odpowiedzialności i dają motywację do realizacji wspólnych celów - mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Najwięcej głosów zdobył projekt pt. "Odnowienie placu zabaw dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej we Franciszkowie", zrealizowany przez pracowników Działu Maszyn Wirujących Petrochemii w Płocku. Wolontariusze zmodernizowali plac zabaw, boisko oraz miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu dla podopiecznych placówki. Dzięki ich zaangażowaniu w parku otaczającym placówkę postawiono też cztery nowe ławki i stół. Zwieńczeniem projektu był wspólny piknik z dziećmi i ich opiekunami.

Drugie miejsce w konkursie zajęli wolontariusze Orlen Centrum Serwisowego z Opola, którzy wsparli młodą opolską organizację FREE - Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej, pomagając w remoncie korytarza placówki, a ponadto zorganizowali Dzień Dziecka dla jej podopiecznych.
Na trzecim miejscu uplasowali się pracownicy Biura Ochrony Środowiska i Zakładu Wodno-Ściekowego Orlen Eko w Płock, którzy wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Płock posadzili las na terenie leśnictwa Brwilno.Podczas gali zostały wręczone także nagrody specjalne. Wyróżnieniem Prezesa Zarządu PKN Orlen została uhonorowana inicjatywa pt. "Kino dla Seniorów", w którą zaangażowało się Biuro Relacji z Otoczeniem i Eventów Specjalnych w Warszawie. Przy wsparciu wolontariuszy odbył się specjalny seans filmowy dla 180 seniorów z podwarszawskich miejscowości. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli druhowie z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy przed projekcją filmu przeprowadzili wykłady na temat udzielania pierwszej pomocy, zasad ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania w przypadku wystąpienia pożaru. Seniorzy mieli okazję przećwiczyć na fantomie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Nagrodę Fundacji Orlen za ponadprzeciętne zaangażowanie w program i szczególne promowanie idei wolontariatu wśród swoich pracowników otrzymała spółka Orlen Centrum Usług Korporacyjnych w Płocku.

Wolontariat pracowniczy funkcjonuje w Grupie Orlen już od 15 lat. W tym czasie zrealizowano kilkadziesiąt długo- i krótkoterminowych projektów, których beneficjentami były tysiące osób.

Od tego roku wolontariat działa w nowej odsłonie. Pracownicy mogą zgłaszać swój udział w akcjach inicjowanych przez Fundację Orlen lub prowadzić własne działania, związane np. z edukacją, ekologią, czy wsparciem osób w trudnej sytuacji. Fundacja ORLEN przygotowała osobny budżet grantowy, w ramach którego grupa wolontariuszy może otrzymać grant do 3 tys. zł na zaplanowany przez siebie projekt.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE