ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Krakowie
04.12.2019r. 18:13

Krakowska elektrociepłownia, w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, "Dzielimy się ciepłem" wspiera odbiorców wrażliwych społecznie.
W tym roku największy producent ciepła w Krakowie przekaże łącznie 75 tysięcy złotych dziewięciu organizacjom pożytku publicznego w stolicy Małopolski, włączając się w krakowską akcję społeczną "Podzielmy się ciepłem".

Już po raz trzynasty krakowska elektrociepłownia jest partnerem akcji "Podzielmy się ciepłem", której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych w Krakowie. Polega ono na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej m.in. w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, a dostarczanej siecią ciepłowniczą zarządzaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego przez wszystkich partnerów krakowskiego programu "Podzielmy się ciepłem" wyniesie 150 tys. zł. PGE Energia Ciepła przeznaczy na ten cel 75 tys. zł. W 2019 r. w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem" PGE Energia Ciepła przekazała potrzebującym łącznie ponad 300 tysięcy złotych.W Krakowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. 4 grudnia 2019 r. podczas uroczystego finału akcji organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki. Wręczyli je Marzena Paszkot - pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. rodziny oraz przedstawiciele darczyńców oraz Mariusz Michałek - dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

"Krakowska elektrociepłownia już od 2007 roku angażuje się w pomoc mieszkańcom miasta, będąc partnerem akcji społecznej "Podzielmy się ciepłem". Prowadzone przez nas działania w skali kraju wpisują się w ogólnopolski program PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem". Jest on skierowany do odbiorców wrażliwych społecznie w lokalizacjach, w których posiadamy elektrociepłownie. Tylko w Krakowie przeznaczyliśmy ponad 70 tysięcy złotych na pokrycie rachunków za ciepło dla dziewięciu organizacji pożytku publicznego" - powiedział Mariusz Michałek, dyrektor PGE Energia Ciepła Odział Elektrociepłownia Kraków.
Akcja społeczna "Podzielmy się Ciepłem" jest realizowana przez gminę miejską Kraków we współpracy z partnerami producentami ciepła oraz dystrybutorem. Dodatkowo partnerem tegorocznej edycji jest Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Program "Dzielimy się ciepłem" realizowany jest w siedmiu lokalizacjach PGE Energia Ciepła: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. PGE Energia Ciepła we współpracy z samorządami miast i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego przekazuje wsparcie najbardziej potrzebującym odbiorcom korzystającym z ciepła sieciowego. Beneficjentami dofinansowania będą m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy seniora oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej. PGE Energia Ciepła w ramach programu przekaże w 2019 roku łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

Lista organizacji, które otrzymają wsparcie od PGE Energia Ciepła w Krakowie:
1. Bank Żywności w Krakowie
2. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego, Oddział Hutnictwa Żelaza i Stali w Krakowie
3. Małopolska Fundacja Dom Kombatanta RP Muzeum Czynu Zbrojnego
4. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych EMAUS
5. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko" Środowiskowy Dom Samopomocy przy al. Pokoju 7 w Krakowie
6. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"
7. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA
8. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski
9. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej
7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła
do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku.

Siedziba PGE Energia Ciepła mieści się w Warszawie, natomiast w Krakowie znajduje się Centrum Usług Wspólnych oraz Departament Badań i Rozwoju. Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie zatrudnia ok. 700 pracowników, jest lokalnym partnerem programu "Ciepło dla Krakowa", Mecenasem Kultury, w 2019 r. była nominowana do tytułu Filantropa Miasta Krakowa.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE