ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nowy system wsparcia dla wysokosprawnej kogeneracji
09.12.2019r. 05:12

prof. dr hab. inż. Józef Paska, dr inż. Tomasz Surma ("Przegląd Elektrotechniczny" - 10/2019, referat przygotowany na XXV Konferencję Naukowo -Techniczną "Rynek Energii Elektrycznej REE 2019")
W Polsce, w 2018 roku przyjęto ustawę o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Wdrożenie ustawy przewiduje się na drugie półrocze 2019 roku. Celem nowych regulacji jest dalszy rozwój wysokosprawnej kogeneracji, gwarantujący możliwość budowy nowych źródeł lub działań związanych z modernizacją lub eksploatacją źródeł już istniejących. W artykule przedstawiono nowy system wsparcia dla wysokosprawnej kogeneracji, którego wdrożenie przewidziano na 2019 rok oraz perspektywy rozwoju tych źródeł.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 09.12.2019r. 09:42
To jest przede wszystkim wyrównanie niesprawiedliwości społecznej polegającej na tym, że użytkownicy elektrociepłowni płacą za ochronę środowiska, a dotacje do wymiany pieców kopciuchów dostają dotychczasowi truciciele. Przy czym nawet po wymianie pieca będą truli, bo cóż to jest piec V kategorii w porównaniu do norm BAT. Centralne ogrzewanie 60 m2 to koszt rzędu 3000 zł/rok i jest wyższe od kosztu ogrzania węglem domu 150 m2, kosztu rzędu 2800 zł/a.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 09.12.2019r. 15:39
Skąd masz te dane o kosztach ogrzewania? Ja znam takie, że ogrzewanie 80mkw kosztuje 1500zł. Naprzód trzeba wyłożyć na termomodernizację. Widzę, że już argumentacji nie obrazujesz emerytem z bloku. Na wybudowanie ciepłego domu jednorodzinnego też trzeba było wyłożyć a potem chodzić ponad pół roku przy tym ogrzewaniu węglem. W bloku nic nie robisz to i płacisz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 20.12.2019r. 15:11
Tak, w bloku mieszkają idioci i się nie ocieplają...Dla mnie wizerunek Polski ostatnich 30 lat to masowe ocieplanie spółdzielczych bloków, i śmiem twierdzić, że spółdzielnie dotknięte Balcerowiczowskim "urealnieniem cen energii" robiły to znacznie szybciej, niż indywidualni, a mogę ci przesłać setki fotek ohydnych klockowatych nieocieplonych polskich domów jednorodzinnych. Rachunek podałem swój własny, więc taki jest. Na ocieplenie była zrzutka poza czynszem, jakieś 15 lat temu. Być może w koszcie mam wymianę węzła cieplnego na zautomatyzowany i całoroczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE