ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nowy system wsparcia dla wysokosprawnej kogeneracji
09.12.2019r. 05:12

prof. dr hab. inż. Józef Paska, dr inż. Tomasz Surma ("Przegląd Elektrotechniczny" - 10/2019, referat przygotowany na XXV Konferencję Naukowo -Techniczną "Rynek Energii Elektrycznej REE 2019")
W Polsce, w 2018 roku przyjęto ustawę o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Wdrożenie ustawy przewiduje się na drugie półrocze 2019 roku. Celem nowych regulacji jest dalszy rozwój wysokosprawnej kogeneracji, gwarantujący możliwość budowy nowych źródeł lub działań związanych z modernizacją lub eksploatacją źródeł już istniejących. W artykule przedstawiono nowy system wsparcia dla wysokosprawnej kogeneracji, którego wdrożenie przewidziano na 2019 rok oraz perspektywy rozwoju tych źródeł.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: antymonopol 09.12.2019r. 14:22
Za tą pomoc dla kogeneracji także węglowej zapłacą wszyscy odbiorcy energii w nowych opłatach a także odbiorcy drogiego ciepła z elektrociepłowni. A już za chwilę będzie też nowa dodatkowa opłata za drogi rynek mocy. Jak do tego się jeszcze doda nasz stale drożejący węgiel który już od ponad roku jest już najdroższy na świecie to od przyszłego roku będą wysokie podwyżki za prąd i ciepło minimum o 10% co już potwierdziła Emilewicz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 09.12.2019r. 15:33
Piszesz aby pisać. Kogeneracja za ponad 450 kg CO2/MWh nie dostanie wsparcia. Znasz sposób aby to osiągnąć dla węgla? Podziel się wiedzą!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 10.12.2019r. 11:52
Piszesz aby pisać jak nie rozumiesz że za każdą pomoc dla energetyki a nie tylko dla OZE płacą odbiorcy energii i ciepła. Gdyby nie one to podwyżka cen energii by była niższa niż już zapowiedziana o 10%.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 10.12.2019r. 12:34
Cytuję "Za tą pomoc dla kogeneracji także węglowej zapłacą wszyscy odbiorcy....". Z naciskiem na "też węglową". Zgadzam się z Tobą, ogólnie za pomoc dla energetyki płaca wszystkim ale tu chodzi o to, że napisałeś "tą pomoc dla kogeneracji też węglowej". Wybacz ale już jaśniej nie potrafię napisać aby Ciebie przekonać, że nie tak jest z pomocą dla kogeneracji jak napisałeś. A to, że teraz jakoś tak zawile tłumaczysz, no cóż, rozumiem Ciebie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE