ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Ekoserwis na szczycie klimatycznym COP25 w Madrycie
05.12.2019r. 16:12

W drugim dniu konferencji klimatycznej COP 25, na spotkaniu poświęconym wyzwaniom
i szansom osiągnięcia zerowej emisji netto swoje wystąpienie, jako przedstawiciel, Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania, wygłosił Lech Sekyra - prezes PGE Ekoserwis, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE.

Lech Sekyra podczas wystąpienia przybliżył działania zmierzające do ograniczenia emisji CO2 poprzez wdrażanie rozwiązań, jakie realizowane są w polskiej energetyce węglowej w ramach zarządzania Ubocznymi Produktami Spalania.

"Zastosowanie UPS-ów jako surowców wtórnych w miejsce zasobów naturalnych w sektorze budowlanym, cementowym czy inwestycjach budowlanych wpisuje się w działania ograniczające emisję i w realny sposób przyczynia się do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Warto podkreślić, iż rozwiązania, które są już z powodzeniem stosowane w Polsce, znajdują się obecnie w kręgu zainteresowań krajów, takich jak Indonezja czy Indie, w których udział energetyki węglowej w miksie energetycznym jest na wysokim poziomie" - powiedział podczas wystąpienia Lech Sekyra, prezes PGE Ekoserwis.Prezes PGE Ekoserwis podkreślił także znaczenie symbiozy energetyki, górnictwa i budownictwa infrastrukturalnego, umożliwiającej gospodarcze wykorzystanie ubocznych produktów spalania i odpadów wydobywczych, zarówno z bieżących procesów produkcyjnych, jak również z zasobów zgormadzonych na składowiskach i hałdach. Drugim istotnym aspektem procesu transformacji, jakim jest wdrożenie gospodarki cyrkularnej, jest rekultywacja terenów zdegradowanych na skutek działalności wydobywczej, zarówno w kierunku środowiskowym, jak i gospodarczym, tak aby na tych terenach mogły powstać nowe inwestycje, które przyczynią się do powstania kolejnych miejsc pracy. Szczególnie działania w kierunku gospodarczym, powinny być ujęte w instrumentach wsparcia finansowego w ramach procesu transformacji "just transition".
W tym obszarze, tegoroczna konwencja klimatyczna COP25 jest szczególnie istotna dla transformacji polskiej gospodarki.

Współorganizatorem spotkania był Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy, KOBiZE, CAKE, Grantham Research - Institute on Climate Change and the Environment at London School of Economics oraz CAN Europe.
Szczyt klimatyczny ONZ COP25 odbywa się od 2 do 13 grudnia w Madrycie. Podczas szczytu obraduje ponad 200 przedstawicieli krajów z całego świata. Tegoroczne spotkanie ma na celu sfinalizowanie zasad wdrażania paktu klimatycznego podpisanego w Paryżu w 2015 r.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE