ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Krakowie zlikwidowano kolejnych 5,4 tys. piecyków gazowych
05.12.2019r. 16:35

Prawie 5,4 tys. piecyków łazienkowych zostało zastąpionych instalacją centralnej ciepłej wody w największej spółdzielni mieszkaniowej w Krakowie "Podgórze" w ramach programu realizowanego przez PGE Energia Ciepła i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Dyrektor elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie Mariusz Michałek poinformował w czwartek, że program "Ciepła woda bez piecyka", polegający na zastąpieniu piecyków gazowych instalacją centralnej ciepłej wody, realizowany był tam w ciągu ostatnich trzech lat. Objął ponad 90 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej "Podgórze", zamieszkanych przez około 11 tysięcy krakowian.

Koszt programu wyniósł ponad 18 mln zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie z PGE Energia Ciepła. W 86 budynkach MPEC zainstalował ponad 160 węzłów o łącznej wartości 9,5 mln zł.

Prezes MPEC Marian Łyko ocenił, że zastępowanie piecyków gazowych instalacją centralnej ciepłej wody to realizacja nie tylko celów biznesowych przedsiębiorstwa, ale także działań, które wpisują się w politykę miasta służącą poprawie jakości życia mieszkańców Krakowa.
Program "Ciepła woda bez piecyka" jest realizowany od 2004 roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Krakowską Elektrociepłownię PGE Energia Ciepła oraz elektrownię CEZ Skawina. W ciągu 15 lat trwania programu w blisko 900 blokach mieszkalnych na terenie Krakowa i Skawiny usunięto ponad 42 tys. piecyków gazowych, które zastąpiono instalacją centralnej ciepłej wody.

W tym roku uczestnicy programu podpisali umowy kompleksowe z pięcioma spółdzielniami. Dzięki temu w najbliższych latach piecyki gazowe zostaną zlikwidowane w kolejnych 135 budynkach.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE