ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ekolodzy: banki nadal nie bezpośrednio, ale finansują budowy elektrowni węglowych
06.12.2019r. 07:45

Część banków europejskich znajduje się pod presją organizacji ekologicznych, które domagają się zakończenia finansowania elektrowni węglowych - czytamy w BiznesAlert.pl.

W przeddzień szczytu klimatycznego COP25 w Madrycie Reuters dotarł do informacji o tym, że chociaż część banków deklaruje, że nie będzie finansować bezpośrednio nowych elektrowni węglowych, to organizacje ekologiczne wskazują, że robią to nadal niebezpośrednio, na przykład poprzez dofinansowanie podwykonawców na budowie elektrowni tego typu.

Organizacje Urgewald i BankTrack wyliczyły, że dziesięć banków najbardziej zaangażowanych w finansowanie elektrowni węglowych to Barclays, BNP Paribas, Credit Agricole, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC, ING, Nordea, Standard Chartered i UniCredit. Finansowanie elektrowni węglowych wyniosło 56 mld dolarów między 2017 a 2019 rokiem (koniec września). W latach 014-2016 było to 48 mld dolarów.
Część banków broni się, wskazując na brak nowych projektów węglowych w ich portfolio. UniCredit odmówił finansowania elektrociepłowni węglowych od 2023 roku, BNP Paribas wyznaczył sobie ten cel na 2030 rok w Unii Europejskiej i 2040 - globalnie. ING nie uznał wyliczeń Urgewald i Bank Track.

Polska planuje budowę ostatniego bloku węglowego w Ostrołęce w projekcie Elektrownia Ostrołęka C. Portal zwraca uwagę, że inwestor nie uzyskał jeszcze finansowania niezbędnego do rozpoczęcia prac konstrukcyjnych.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE