ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PEC Gliwice wybuduje instalacje odsiarczania i odazotowania spalin
06.12.2019r. 13:29

27 mln zł w formie preferencyjnego kredytu z opcją umorzenia otrzymało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach na budowę instalacji odsiarczania i odazotowania spalin.

Jest to strategiczna inwestycja miejskiej ciepłowni, dzięki której ciepło będzie w Gliwicach wytwarzane w warunkach spełniających surowe normy ekologiczne.

W piątek w Gliwicach podpisano stosowną umowę. Miejska spółka PEC Gliwice otrzymała 27 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na budowę instalacji. Wartość całej inwestycji to 51,7 mln zł; pozostałe środki będą pochodziły z budżetu PEC.

Instalacja będzie wyposażona w zautomatyzowane linie ochrony powietrza, budowane w technologii umożliwiającej redukcję emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych.
"Inwestycja jest bardzo potrzebna Gliwicom. Nowe, rygorystyczne normy ochrony środowiska zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 r. Dzięki dofinansowaniu z WFOSiGW będziemy na nie przygotowani. Będzie to preferencyjny kredyt z opcją częściowego umorzenia" - podkreślił prezes PEC w Gliwicach Rudolf Widziszowski.

Dzięki inwestycji rocznie do atmosfery trafi o ponad 540 tys. kg zanieczyszczeń gazowych mniej. Będzie to kolejna kotłownia w PEC, która dzięki wsparciu WFOŚiGW zostanie zaopatrzona w instalację oczyszczania powietrza.

"Każda inwestycja, która przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście, jest niezwykle cenna. Ta, którą realizować będzie nasze Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, z pewnością pozytywnie wpłynie na to, czym oddychamy. Miasto będzie wspierać każdą inicjatywę, która przyczyni się do lepszego traktowania naszego środowiska naturalnego" - oświadczył pełniący obowiązki prezydenta Gliwic Janusz Moszyński. Dodał, że Gliwice muszą stawać się miastem coraz bardziej ekologicznym.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Pirx 07.12.2019r. 18:20
A gospodarki skojarzonej jak nie było tak nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE