ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowy członek rady Nadzorczej Taurona
06.12.2019r. 13:30

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane na 21 listopada 2019 r. i kontynuowane po zarządzonej przerwie w obradach 6 grudnia 2019 r. podjęło uchwałę o powołaniu do nowego członka rady nadzorczej Taurona

Do składu rady nadzorczej Taurona, V wspólnej kadencji, został powołany Grzegorz Peczkis. Został on powołany 238,932 mln głosów "za" przy 98,044 mln głosów "przeciwko" i 122,533 mln wstrzymujących się od głosowania.

Grzegorz Peczkis jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Posiada stopień naukowy doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. Ukończył również studium podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem oraz studium doskonalenia pedagogicznego dla nauczycieli akademickich.

Zdobywał doświadczenie zarówno w biznesie, jako prokurent w spółce Diapom jak i na uczelni, jako asystent, a następnie adiunkt zatrudniony na Politechnice Śląskiej.
Grzegorz Peczkis jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz publicystycznych. Uprawniony z dziesięciu patentów przyznanych przez Urząd Patentowy RP.

O umieszczenia w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na dzień 21 listopada 2019 r. punktu dotyczącego podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki wniósł KGHM. Miedziowy koncern posiada ok. 10,4 proc. akcji Taurona i miał wcześniej swojego reprezentanta w składzie rady nadzorczej energetycznej grupy. Jednak z dniem 26 lipca 2019 r., na wskutek jego zgonu, wygasł mandat członka RN Rafała Pawełczyka, który był dyrektorem do spraw nadzoru korporacyjnego w KGHM.

Oprócz powołanego dziś do RN Taurona Grzegorza Peczkisa zasiadają w niej: Beata Chłodzińska (przewodnicząca), Teresa Famulska (wiceprzewodnicząca), Jacek Szyke (sekretarz), Barbara Katarzyna Łasak-Jarszak, Jan Płudowski, Marcin Szlenk, Katarzyna Taczanowska oraz Agnieszka Woźniak.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE