ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje OPEC+ zgodziły się na obniżenie produkcji ropy
06.12.2019r. 13:43

Ministrowie ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową uzgodnili obniżenie produkcji surowca o kolejne 500 tysięcy baryłek dziennie do końca 2020 r. - powiedział w piątek agencji Bloomberga jeden z delegatów na odbywającej się w Wiedniu konferencji OPEC+.

Kraje OPEC wraz z sojusznikami, po trwających dwa dni negocjacjach w Wiedniu, miały dojść do porozumienia o zmniejszeniu wydobycia surowca o 1,7 mln baryłek dziennie wobec cięcia o 1,2 mln baryłek dziennie, które zostało podtrzymane w grudniu 2018 r.

Obecnie trwa jeszcze szczegółowa dyskusja nt. kwot cięć produkcji, które będą obowiązywać poszczególnych członków organizacji. Kolejne spotkania OPEC+ odbędą się 5 marca i 9 czerwca.

Saudyjski minister energii książę Abdulaziz bin Salman dał jasny sygnał w czwartek przed spotkaniem, że jego priorytetem jest skłonienie niektórych członków do zaprzestania oszukiwania i wprowadzenia obiecanych cięć - oświadczył on wtedy, że "w piątek należy spodziewać się pięknej wiadomości".
Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58 USD, po zniżce ceny o 0,7 proc.

Ropa Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 63,1 USD za baryłkę, niżej o 0,43 proc.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Metanowiec 06.12.2019r. 14:32
I znowu te wstrętne opece manipulują rynkiem... :(
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE