ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Strażnicy miejscy z Leszna mają piecyki pokazowe do nauki palenia
08.12.2019r. 15:16

Piecyki pokazowe kupiła straż miejska w Lesznie. Posłużą one do prezentacji mieszkańcom, jak właściwie rozpalać piece i jak w nich palić, aby możliwie jak najmniej zanieczyszczać powietrze.

Prezentacje będą organizowane zwłaszcza w tych dzielnicach Leszna, w których jakość powietrza jest szczególnie zła.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Lesznie Dominik Sadowski wyjaśnił, że decyzja o zakupie piecyków to m.in. wynik kontroli przeprowadzanych przez strażników w domach, w których są piece.

"Nie zawsze wydobywające się z komina kłęby dymu świadczą o tym, że spalane są niedozwolone odpady. W czasie niektórych przeprowadzanych przez nas kontroli okazało się, że mieszkańcy nieprawidłowo palą w piecach. Najczęstszy błąd, to palenie od dołu. Stąd pomysł, aby kupić takie pokazowe piecyki i zademonstrować mieszkańcom Leszna, jak należy prawidłowo w piecach palić" - powiedział.
Leszczyński magistrat podał, że najwięcej spotkań i pokazów odbędzie się w dzielnicach Gronowo, Zatorze i Zaborowo, gdzie mieszkańcy najbardziej skarżą się na złą jakość powietrza. Niebawem ma być znany harmonogram prezentacji.

Do współpracy przy pokazach zaproszeni będą także kominiarze i pracownicy wydziału ochrony środowiska leszczyńskiego urzędu miasta.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE