ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza w Sarajewie
08.12.2019r. 19:54

Zanieczyszczenie powietrza w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie osiągnęło w ostatnich dniach niebezpieczny poziom i władze ostrzegają, żeby nie wychodzić z domów - podała w niedzielę agencja Associated Press.

W ostatnim tygodniu władze wydały zakaz poruszania się po drogach dla samochodów ciężarowych i odwołały wszystkie wydarzenia, które miały się odbywać na powietrzu. Zakazano także prowadzenia prac budowlanych, podczas których powstaje pył.

W niedzielę miejscowe władze ogłosiły, że przez większą część ostatnich trzech dni ilość pyłu PM10 w powietrzu co najmniej dwukrotnie - a czasem nawet pięciokrotnie - przekraczała unijną normę. Dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w UE to 50 mikrogramów na metr sześcienny.
Sarajewo leży w dolinie i jest otoczone górami. W związku z tym od lat w mieście występuje smog i duże ilości pyłu. Sytuację w ostatnim dziesięcioleciu dodatkowo pogorszył szybki wzrost liczby wysokich budynków, które blokują ruch powietrza. Agencja AP zwraca także uwagę, że po mieście poruszają się stare, nadmiernie zanieczyszczające powietrze samochody, a domy w Sarajewie ogrzewane są węglem.

Według danych Programu Środowiskowego ONZ mieszkańcy Sarajewa są narażeni na oddychanie powietrzem o jednej z najwyższych koncentracji zanieczyszczeń w Europie. Zdaniem ONZ skraca to oczekiwaną długość życia w tym mieście o 1,3 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE