ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DGP: połączenie Orlenu i Energi oznaczać będzie koniec pewnej epoki
09.12.2019r. 05:44

Według Michała Piekarskiego, szefa praktyki energetycznej Baker McKenzie funkcjonujący obecny podział na cztery grupy energetyczne jest przestarzały - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ENERGETYCY XXI w. 09.12.2019r. 19:21
Energetyka w Polsce ma ponad 100 letnią historię rozwoju i podlegała cały czas przekształceniom niezależnie od czasu pokoju czy wojny, przemarszu obcych wojsk albo zmian w administracji terenami Polski. Przy budowaniu na terenie Polski od 2000 roku czterech Grup Energetycznych zamiast sześciu jakie istniały jako PP do 1989 roku i jej rozdrobnienia w okresie do 1999 roku, pilnie studiowano jak są zorganizowane zachodnie Grupy w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Belgii, Francji i w innych krajach oraz co da się w Polsce zaimplementować. Przedstawiciele pracodawców i pracowników też na miejscu w ww. krajach poznawali sposoby zorganizowania pracy i jej warunków oraz efektów w obsłudze rynku. Dalej cały czas obserwuje się przekształcenia sektora energetycznego w bardziej rozwiniętych krajach UE i na świecie. Dlatego nie wypada mówić energetykom, że mają jakieś nieprzystające do obecnych czasów zasady zorganizowania. W każdym kraju energetyka jako strategiczna gałąź gospodarki jest w pełni lub znacząco kontrolowana przez swój rząd. Różnica jest tylko jedna ale znacząca: TAM nie jest ważne jakiej opcji politycznej sympatyzuje prezes koncernu i jego władze bo to jest każdego prywatna sprawa ale najważniejsze jest to czy Prezes i Zarząd oraz Rada Nadzorcza potrafią zarządzać wielką spółką czy grupą kapitałową, dbają o ścieżki rozwoju pracowników i nikt nie awansuje bez sprawdzenia się na kolejnych szczeblach kariery! Pilnuje się aby podatki płynęły do kasy danego państwa oraz aby regularnie wypłacane były dywidendy dla akcjonariuszy. U NAS fachowości się nie ceni kompletnie tylko najważniejsza jest przynależność do "włściwej w danym momencie opcji politycznej" co w Polsce jest najważniejsze. Energetyk od początku swojej kariery aż do ostatniego dnia pracy jest wychowywany wg zasady: szukaj jak wykonać zadania aby klient miał dostarczaną energię bo jej brak to kolosalne straty! MASZ dbać po gospodarsku o powierzony ogromny majątek wg przepisów, norm technicznych i zasad wypracowanych podczas wieloletniej pracy, stosuj elementy najlepsze i niezawodne w eksploatacji aby energia płynęła o właściwych parametrach możliwie bez przerwy cały rok przy zachowaniu bezpieczeństwa pracowników i otoczenia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE