ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozmowy gazowe Białorusi z Rosją bez większych efektów
09.12.2019r. 08:11

W sobotę 7 grudnia odbyły się rozmowy białorusko-rosyjskie na temat warunków dostaw gazu i ropy na Białoruś z udziałem prezydentów obu krajów - czytamy w BiznesAlert.pl.

Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenko spotkali się w rosyjskim Soczi by rozmawiać o planach dalszej integracji ich państw w zamian za zmianę warunków dostaw ropy i gazu. Manewr podatkowy wprowadzony w Rosji w celu poprawy kondycji sektora wydobywczego polegający na obniżce podatku od wydobycia węglowodorów w zamian za podwyżkę taryfy eksportowej, podnosi ceny dostawy na Białoruś. Rosjanie chcą także zmniejszyć skalę subsydiowania ceny surowców oferowanej Białorusinom.
Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji przekonuje, że strony zbliżyły stanowiska w tematach podjętych na spotkaniu. Kancelaria prezydenta Łukaszenki nie wydała oświadczenia. Wcześniej przywódca białoruski domagał się obniżki cen dostaw ropy i gazu, a także rekompensat za dostawy zanieczyszczonej nafty z Rosji. Odrzucił także scenariusz, w którym dalsza integracja z wielkim sąsiadem skończyłaby się utratą niepodległości jego kraju. Mimo to w niedzielę w Mińsku trwały protesty przeciwników zbliżenia z Moskwą.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE