ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister klimatu: umowa z ERU da nam ogromy skok zasobowy w rejonie
09.12.2019r. 12:06

Umowa z ERU da nam ogromy skok zasobowy w rejonie, poszukiwania w okolicach złoża Przemyśl można rozszerzyć na obszar Ukrainy - powiedział wiceminister klimatu Piotr Dziadzio. Jego zdaniem daje to szanse na odkrycie podobnych zasobów, co po stronie polskiej.

Budowa geologiczna nie zmienia się na granicy kraju, jest czymś, co jest ponadregionalne, ponad granice państwowe. "Mamy możliwość rozszerzenia prac poszukiwawczych na obszarze Ukrainy" - powiedział Dziadzio podczas poniedziałkowej konferencji. Jego zdaniem powinniśmy się spodziewać tych samych struktur geologicznych i tych samych utworów, z którymi mamy do czynienia po stronie polskiej. Można się też spodziewać, że "będziemy mieli możliwość odkryć i udokumentować może podobne zasoby" - dodał.

"Daje nam to ogromne bezpieczeństwo energetyczne regionu" - podkreślił. Ten gaz ziemny, który możemy w przyszłości eksploatować w oparciu o doskonałe know how przyszłości, które posiada PGNiG. To know how - podkreślił - zostało potwierdzone właśnie na obszarze złoża Przemyśl. PGNiG pokazało, że złoże to ma potencjał.
"Myślę, że ta wspólna umowa da nam ogromy skok zasobowy w rejonie" - powiedział.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: algas 09.12.2019r. 16:50
Czy umowa na jeden odwiert (tak naprawdę badawczy)uprawnia do "ogromnego skoku zasobowego"?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE