ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wyhamowanie zwyżek cen ropy naftowej
09.12.2019r. 12:15

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej przyniósł wyraźną przewagę kupujących. Piątkowa sesja również zakończyła się na plusie, w wyniku czego notowania tego surowca znalazły się na najwyższym poziomie od prawie trzech miesięcy.

Zwyżka była wyraźna zwłaszcza na wykresie cen amerykańskiej ropy naftowej gatunku WTI. Wynikało to z faktu, że - pomijając sprzyjające wzrostom cen ropy decyzje OPEC - stronie popytowej na rynku ropy naftowej pomagały informacje właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Dane z rynku pracy okazały się lepsze od oczekiwań, co pomogło aktywom powiązanym z koniunkturą.

(900x600)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Ponadto, firma Baker Hughes poinformowała o ubiegłotygodniowym spadku liczby funkcjonujących wiertni w USA. Według raportu spółki, liczba punktów wydobycia ropy spadła o 5 do poziomu 663. Dla porównania, rok temu liczba ta wyniosła 877. Cały rok 2019 prawdopodobnie przyniesie pierwszy od trzech lat roczny spadek funkcjonujących punktów wydobycia ropy w USA.

Z kolei w weekend na pierwszy plan wysunęły się dane dotyczące handlu zagranicznego w Chinach. Z jednej strony, spadek eksportu w tym kraju w listopadzie był negatywnym zaskoczeniem, przyczyniającym się do wyhamowania zwyżek cen ropy. Z drugiej strony, import ropy naftowej okazał się rekordowy i wyniósł 11,12 mln baryłek dziennie. Dane te podkreśliły zwiększony apetyt Chin na ropę w obliczu działań OPEC i obaw o wyższe ceny surowca w nieodległej przyszłości.

(900x600)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE