ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia sprzeda 50 proc. udziałów w MFW Bałtyk I
09.12.2019r. 15:48

Polenergia zawarła przyrzeczoną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce zależnej MFW Bałtyk I - podała Polenergia w komunikacie.

MFW Bałtyk I jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

O zawarciu przedwstępnej, warunkowej umowy zbycia 50 proc. udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, Polenergia informowała w grudniu 2018 r. Jak wówczas podawano, że łączna bazowa cena sprzedaży udziałów to 33,35 mln zł.
Umowa przedwstępna została zawarta z Wind Power, spółką należącą do grupy Equinor. Umowa została zawarta w związku z wykonaniem opcji na zakup udziałów w spółce zależnej, udzielonej Equinor w maju 2018 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: irek 09.12.2019r. 18:30
znając polskie realia, MFW Bałtyk, powstanie szybciej niż te szumnie zapowiadane, o kosmicznej ilości (sarkazm)... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE