ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uniwersytet Śląski z nagrodą sieci prawniczej
09.12.2019r. 17:20

Uniwersytet Śląski w Katowicach został uhonorowany nagrodą Global Leadership Award przyznaną przez sieć prawniczą Climate Law and Governance Initiative w uznaniu za znakomitą organizację globalnej konferencji prawniczej Climate Law and Governance Day 2018.

Poinformował o tym w poniedziałek rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

Konferencja odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego podczas ubiegłorocznej edycji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, a wyróżnienie przedstawiciele katowickiej uczelni odebrali właśnie podczas kolejnej edycji tego wydarzenia w Madrycie.

Wyróżnienie wręczyli: sekretarz wykonawcza Climate Law and Governance Initiative i profesor w Cambridge University prof. dr Marie Claire Cordonier Segger oraz dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie Ricardo Alonso Garcia.
W imieniu Uniwersytetu Śląskiego nagrodę odebrali: prorektor UŚ ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, prawnik dr hab. Tomasz Pietrzykowski oraz adwokat mgr Magdalena Stryja reprezentująca Wydział Prawa i Administracji UŚ, jak również Naczelną Radę Adwokacką oraz Center for International Sustainable Development Law.

Global Leadreship Award przyznana Uniwersytetowi Śląskiemu jest wyrazem uznania dla uczelni uczestniczącej w międzynarodowych dyskusjach na temat zagrożeń będących skutkiem globalnych zmian klimatycznych oraz zaangażowania w działania związane z ekologią i prawną ochroną zwierząt.

Jak zaznaczył Jacek Szymik-Kozaczko, nagroda jest również formą docenienia instytucji, z którymi śląska Alma Mater stale współpracuje, i które wsparły organizację ubiegłorocznej konferencji Climate Law and Governance Day 2018: Naczelnej Rady Adwokackiej, Okręgowej Izby Adwokackiej, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Tramwajów Śląskich SA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE