ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Schetyna o przejęciu Energi przez PKN Orlen: nie ma w tym żadnej logiki i biznesu, jest tylko polityka PiS
09.12.2019r. 18:17

Nie ma w tym żadnej logiki, żadnego sensu i żadnego biznesu; tak naprawdę to jest czysta partyjna polityka PiS, by tworzyć nowe miejsca pracy dla swoich członków - oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna komentując w poniedziałek pomysł przejęcia Grupy Energa przez PKN Orlen.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Lublinie lider PO był pytany przez dziennikarzy o plany wykupu akcji Grupy Energa przez PKN Orlen.

"Nie ma w tym żadnej logiki, żadnego sensu i żadnego biznesu tak naprawdę" - ocenił szef PO. Według niego, "tak naprawdę to jest czysta partyjna polityka PiS, po to żeby tworzyć nowe miejsca pracy dla swoich członków".

Schetyna ocenił ponadto, że spółki Skarbu Państwa, pod wpływem menedżerów wskazanych przez PiS, doprowadzono obecnie do takiego stanu, że straciły na wartości miliardy złotych. "To jest prawda o rabunkowej gospodarce PiS" - powiedział szef PO.
W ubiegły czwartek PKN Orlen ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa. Koncern podkreślił, że planowana transakcja wpisuje się w jego strategię, która zakład budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki, także w obszarze źródeł odnawialnych.

W poniedziałkowym komunikacie Grupa Energa potwierdziła, że "wezwanie PKN Orlen do kupna akcji Energi SA miało miejsce w ubiegłym tygodniu". Jak poinformowano, spółka ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich wyemitowanych akcji Energi SA, a obecnie zarząd Energi analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla Grupy Energa i przekaże swoje stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania najpóźniej 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów, czyli przed 31 stycznia 2020 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 09.12.2019r. 19:32
Pan Schetyna chyba musi poczytać liczby, wezwanie jest za 7 zł, czyli 2x poniżej ceny księgowej, czyli biznesowo to... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowiedź: 10-12-2019r. 16:27 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE