ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes Gassco: PGNiG to aktywny gracz na norweskim szelfie
10.12.2019r. 08:07

PGNiG to aktywny gracz na norweskim szelfie, ma pozytywny wkład w rozwój wydobycia - powiedział PAP wiceprezes norweskiego operatora przesyłowego gazu Gassco, Sten Arve Eide. Zapewnił jednocześnie, że Gassco rozbuduje na czas system dla Baltic Pipe.

"PGNiG jest aktywnym graczem na Szelfie, energicznym zwłaszcza w zdobywaniu nowych pół wydobywczych' - ocenił Eide. 'Mamy z polską spółką dobre i profesjonalne relacje" - dodał.

"Uważamy, że zarówno kadra zarządzająca, jak i sama firma są profesjonalne, mają pozytywny wkład w rozwój Norweskiego Szelfu Kontynentalnego" - podkreślił.

Sten Arve Eide zapewnił jednocześnie, że w związku z planami PGNiG wzrostu aktywności i zwiększenia wydobycia, w norweskim systemie przesyłowym jest dość miejsca na te działania. "Infrastruktura, jako taka, jest już gotowa na planowany wzrost aktywności polskiej spółki" - podkreślił. Wskazał także, że tzw. wpinka (tie-in), czyli planowane połączenie gazociągu Europipe 2 z duńskim systemem przesyłowym będzie gotowa na czas, czyli na jesieni 2022 r. Za pomocą właśnie tego połączenia gaz z norweskich złóż popłynie do systemu Baltic Pipe, czyli przez Danię do Polski.
Wiceprezes Gassco podkreślił, że spółka operuje systemem przesyłowym na podstawie norweskich regulacji, które są zgodne co do zasady z europejską dyrektywą gazową, m.in. w pełni stosuje regułę TPA, czyli dostępu do infrastruktury przez strony trzecie. Taryfy są zatwierdzane przez ministerstwo ropy i energii zgodnie z istniejącymi wymogami oraz publikowane.

Na Norweskim Szelfie Kontynentalnym spółka PGNiG Upstream Norway posiada udziały w 26 koncesjach poszukiwawczych i wydobywczych. Zgodnie ze strategią Grupa PGNiG planuje zwiększyć wydobycie gazu ze złóż w Norwegii do 2,5 mld metrów sześciennych rocznie po 2022 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE