ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ruszył konkurs na dofinansowanie technologii grzewczych wykorzystujących OZE
10.12.2019r. 09:27

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, wczoraj wystartował nabór wniosków w konkursie skierowanym do podmiotów planujących realizację projektów badawczo-rozwojowych z zakresu niskoemisyjnych technologii grzewczych korzystających z odnawialnych źródeł energii - w tym pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę czy nawet instalacji fotowoltaicznych.

Dofinansowanie w konkursie prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju można uzyskać na realizację badań przemysłowych, obowiązkowych w projekcie prac rozwojowych, a także prac przedwdrożeniowych. Projekty mogą być realizowane na terenie całego kraju.

Budżet konkursu to 200 mln zł, z czego 20 mln zł przeznaczono na projekty realizowane w województwie mazowieckim.

Przedsiębiorcy, konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi mogą liczyć na finansowanie prac B+R sięgające nawet do 80 proc. dla mikroprzedsiębiorców i 100 proc. dla jednostek naukowych.

Wprowadzono możliwość aplikowania o wsparcie przez większe konsorcja składające się z maksymalnie 5 podmiotów. Natomiast minimalna wartość projektu to 400 tys. zł.
W konkursie nr 8/1.1.1/2019 "Urządzenia grzewcze" mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i ich konsorcja - również z udziałem jednostek naukowych. Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.

Wnioski będą przyjmowane do 31 marca 2020 r. Aplikacje można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego, który udostępnia NCBR (https://lsi.ncbr.gov.pl)

Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach poddziałania 1.1.1 "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa" z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Konkurs nr 8/1.1.1/2019 "Urządzenia grzewcze" w ramach POIR to już ósma odsłona programu wsparcia prac B+R w tym roku. Łączny budżet konkursów prowadzonych przez NCBR wynosi ponad 3 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Uważny 10.12.2019r. 21:50
Najsensowniejsze są zestawy: powietrzna pompa ciepła + zestaw PV + magazynek energii elektrycznej z PV do pracy przez... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 11-12-2019r. 10:25 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE