ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Świąteczne wsparcie dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
11.12.2019r. 12:46

Prawie 50 pracowników Grupy Tauron zaśpiewało najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Już dziś profesjonalnie nagrane i wydane w formie pendrive-ów świąteczne utwory trafiły wraz z upominkami na szpitalne i hospicyjne sale oddziałów dla dzieci. Tauron i Fundacja ISKIERKA, podczas przekazania prezentów zapowiedziały szereg działań wspierających Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w tym remont dziecięcego Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii.

Zajęci na co dzień rozliczeniami za energię, tabelami z danymi, kontaktami z klientami i mnóstwem innych spraw pracownicy Taurona spotkali się w niecodziennych okolicznościach - w profesjonalnym studiu nagraniowym "Radia eM" w Katowicach i wspólnymi siłami zaśpiewali dla dzieci. A wszystko po to, by w czasie Świąt Bożego Narodzenia dodać otuchy tym, którzy potrzebują jej najbardziej - chorym dzieciom i ich rodzinom.

- Każdego dnia nasi pracownicy dbają o zaopatrzenie klientów w energię elektryczną, podłączają kolejne obiekty do sieci, a w przypadku potencjalnej awarii, są w pełnej gotowości do akcji. To duża odpowiedzialność - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Jesteśmy również firmą zakotwiczoną w naszym otoczeniu, a w Święta Bożego Narodzenia pamiętamy szczególnie o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. W tym roku, w tym szczególnym czasie pragniemy być myślą z najmłodszymi w szpitalach, hospicjach, domach dziecka - dodaje prezes Grzegorczyk.

W ramach wolontariatu pracowniczego do inicjatywy zgłosiły się zarówno panie, jak i panowie, a wśród nich księgowe i księgowi, specjalistki i specjaliści m.in. ds. komunikacji, prawnych, eksploatacji sieci, a także elektroenergetycy, monterzy i wielu innych fachowców.

W ramach przedsięwzięcia nagranych zostało 10 najbardziej znanych i lubianych kolęd i pastorałek, takich jak "Przybieżeli do Betlejem" czy "Cicha Noc".

- Atmosfera w trakcie nagrań była bardzo pozytywna. Świadomość, że jesteśmy tu po to, by zrobić coś dla najbardziej potrzebujących była jak doładowanie akumulatorów. Dało nam to wiele radości, którą razem z ciepłem płynącym z kolęd chcemy przekazać chorym dzieciom i ich bliskim - podkreśla Grzegorz Pikuliński, specjalista w zespole komunikacji w TAURON Polska Energia, który z zamiłowania jest muzykiem. To właśnie pod jego okiem odbywały się nagrania. Jak wyjaśnił, na początku odbył się swego rodzaju kasting, aby poszczególne osoby przyporządkować według predyspozycji wokalnych do odpowiednich utworów. W kolejnym etapie dokonano podziału na duety, tercety i chór, a następnie wykonano aranżację muzyczną.

Pracownicy, którzy wzięli udział w projekcie, zrobili to bez wynagrodzenia. Dodatkowe informacje na temat przedsięwzięcia, a także filmik z przebiegu nagrania, można obejrzeć na dedykowanej projektowi stronie: https://www.tauron.pl/tauron/o-tauronie/tauron-dla-otoczenia/megamoc-koledowania

Wsparcie dla małych pacjentów i ich rodziców

W celu poprawy komfortu hospitalizacji małych pacjentów Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Tauron i Fundacja ISKIERKA podejmą w najbliższych miesiącach szereg inicjatyw. - Do końca marca 2020 roku na Oddziale specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy kilka atrakcji. Zorganizujemy bal karnawałowy, a także warsztaty terapeutyczne dla ich rodziców. Wszystko po to, by wesprzeć małych pacjentów i ich rodziców w trudnym dla nich czasie pobytu w szpitalu - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes zarządu Fundacji Iskierka.Na Oddziale przeprowadzone zostaną także prace remontowo-modernizacyjne, których efekty poprawią komfort hospitalizacji małych pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego. Ostatni remont Fundacja prowadziła na tym Oddziale w 2014 roku.

Tym razem zostanie m.in. powiększona świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, wyremontowane zostaną dwie łazienki, a kuchnia, gabinet psychologa i sala rehabilitacyjna zostaną przeniesione. Dodatkowo zostaną utworzone: gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami przy dyżurce pielęgniarskiej.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE