ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wdrożenie systemu do ewidencji energii elektrycznej w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie
12.12.2019r. 05:49

W lipcu 2019 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zakończono wdrożenie centralnego systemu ewidencji energii elektrycznej (INNPACT AKCEREE) pozwalającego na poprawne naliczanie comiesięcznych deklaracji podatkowych całego PGW Wody Polskie.

1 stycznia 2018 roku utworzono Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Podmiot ten połączył rozproszone wcześniej kompetencje z zakresu zarządzania zasobami wodnymi Polski. Wody Polskie wykonują prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, odpowiada za ochronę przed powodzią i suszą, zarządzanie środowiskiem wodnym, wydawanie zgód wodnoprawnych oraz naliczanie i pobieranie opłat za usługi wodne. Ważną częścią infrastruktury PGW Wody Polskie są elektrownie wodne.

W kontekście coraz większego znaczenia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) liczba elektrowni wodnych będzie coraz większa - jest to stosunkowo tania i bardzo "czysta postać" energii.

Skoro PGW Wody Polskie jako organizacja jest producentem energii, więc także jest płatnikiem podatku akcyzowego. W grudniu 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało umowę na wdrożenie centralnego systemu ewidencji energii elektrycznej (INNPACT AKCEREE) pozwalającego na poprawne naliczanie comiesięcznych deklaracji podatkowych całego PGW Wody Polskie. Ponad 60 użytkowników rozproszonych na terenie całej Polski odpowiada za wprowadzenie danych, które następnie agregowane są w 11 regionalnych zarządach gospodarki wodnej w Wodach Polskich, tak by centralnie, w Warszawie można było wygenerować właściwą deklarację.

Projekt wdrożenia został tak zaplanowany, by możliwy był produkcyjny start systemu od 1 lipca 2019 roku. Do tego czasu system został zasilony w dane historyczne, dostosowany do struktury organizacyjnej oraz oczekiwań funkcjonalnych i ergonomicznych osób zajmujących się sprawami akcyzy. Na specjalnych warsztatach INNPACT przeszkolił najważniejszych użytkowników, a także przygotował niezbędne, atrakcyjne materiały pozwalające nowym pracownikom przygotować się szybko do pracy z systemem.

Zakończenie projektu w zaplanowanym czasie jest dużym sukcesem PGW Wody Polskie jak i wrocławskiego INNPACTU.

http://www.innpact.pl/web/oprogramowanie-specjalistyczne-akceree
Innpact

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE