ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W styczniu na Śląsku pierwsze wyjazdowe posiedzenie zespołu antysmogowego
11.12.2019r. 14:00

Pierwsze wyjazdowe posiedzenie parlamentarnego zespołu antysmogowego odbędzie się na Śląsku w styczniu, chcemy spotkać się z samorządowcami z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast województwa - poinformował w środę szef zespołu Przemysław Koperski (Lewica).

Jak mówił Koperski na konferencji w Sejmie, parlamentarzyści zamierzają odwiedzić takie miasta jak Żywiec, Bielsko-Biała, Rybnik i Pszczyna.

"Czekamy na parlamentarzystów jeszcze dwóch klubów, których przedstawicieli na dzień dzisiejszy nie ma - na przedstawicieli PiS oraz PSL-Kukiz'15. Mam nadzieję, że do końca drugiego posiedzenia Sejmu również przedstawiciele tych klubów znajdą się w naszym zespole" - zaznaczył polityk Lewicy.

Jak mówił, jego zespół "nie jest wymierzony w rząd, w jakichś polityków, to jest zespół wymierzony w smog, ponieważ to on jest wrogiem naszych dzieci".

"Mój syn wychodząc w Bielsku-Białej do szkoły co drugi dzień dostaje alert na telefon, że tak naprawdę nie powinien wychodzić na zewnątrz. Ta sytuacja jest nienormalna, dlatego apelujemy do pozostałych siła w Sejmie o dołączenie się do walki ze smogiem" - powiedział Koperski.
Przekazał, że chciałby, aby pierwsze wyjazdowe posiedzenie zespołu odbyło się w styczniu. "Chcielibyśmy się spotkać z samorządowcami województwa śląskiego, z tych najbardziej zanieczyszczonych miast - Żywca, Pszczyny, Bielska, Rybnika, również Żor. Chcielibyśmy również porozmawiać z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na temat tego, jakie są skutki wdrażania programu +Czyste powietrze+ i jakie są planowane działania na 2020 r." - powiedział Koperski.

Zaznaczył, że zależy mu przede wszystkim na tym, aby programy na rzecz walki o czyste powietrze, które są już afiliowane przy funduszach, zaczęły funkcjonować.

Na konferencji Koperskiemu towarzyszyli m.in. mieszkańcy Rybnika, którzy zwracali uwagę na fatalny stan powietrza w ich mieście. Wskazywali, że każdy mieszkaniec Rybnika codziennie wdycha tyle benzo(a)pirenu, ile trafiłoby do jego płuc do wypaleniu paczki papierosów.

Mieszkańcy przygotowali też dla posłów świąteczne kartki, które malowały dzieci z rybnickiego Zespołu Pieśni i Tańca "Przygoda". W życzeniach dla posłów wyrażono nadzieję, że parlamentarzyści sprawią, że święta staną się białe i mieszkańcy Śląska przestaną być "więźniami szarego, cuchnącego smogu".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE