ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unimot podniósł prognozę EBITDA na '20 do 62,3 mln zł
11.12.2019r. 17:08

Grupa Unimot podniosła prognozę skorygowanej EBITDA na 2020 rok do 62,3 mln zł z 44,2 mln zł. Prognoza EBITDA na 2019 rok została podniesiona do 61,4 mln zł z 57,6 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd zdecydował też o odwołaniu prognoz EBITDA na lata 2021, 2022 i 2023.

Jak podano, zarząd podjął decyzję o podwyższeniu prognozy na przyszły rok w oparciu o aktualną sytuację rynkową oraz operacyjno-finansową grupy, w tym pozytywne oczekiwania co do wysokości premii lądowej i wysokich wolumenów sprzedaży oleju napędowego, jak również uwzględnienie w wyniku finansowym wpływów z nowego segmentu produktowego (produkty asfaltowe) oraz oczekiwanie wyższego, od wcześniejszych założeń, wyniku na gazie ziemnym.

Prognoza na 2019 rok została podniesiona w związku z wyższymi od oczekiwań wynikami w październiku oraz listopadzie.

Spółka poinformowała ponadto o zmianie dotychczasowej polityki informacyjnej w zakresie publikacji prognoz finansowych na lata 2021, 2022 i 2023.
Zarząd podjął decyzję o odwołaniu prognozy skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na te lata. Spółka prognozowała, że w 2021 roku odnotuje 54,3 mln zł EBITDA, w 2022 roku 64,9 mln zł, a w 2023 roku 74,8 mln zł. Unimot zamierza publikować prognozy na te lata każdorazowo, pod koniec roku poprzedzającego.

"Decyzja zarządu związana jest z czynnikami zewnętrznymi niezależnymi od spółki, przede wszystkim ze znaczącymi zmianami rynkowymi, jakie miały miejsce od momentu przyjęcia strategii (problemy jednego z konkurentów) oraz które mogą (zgodnie z zapowiedziami, będą) mieć miejsce w przyszłości (fuzja dwóch wiodących koncernów paliwowych)" - podano w komunikacie.

"Powyższe okoliczności mogą mieć z dużym prawdopodobieństwem wpływ na prognozy na kolejne lata, a oszacowanie tego wpływu jest obecnie niemożliwe" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE