ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hiszpańskie media: sceptycyzm przed zakończeniem szczytu COP25
12.12.2019r. 13:44

W przeddzień zakończenia oenzetowskiego szczytu klimatycznego COP 25 w Madrycie hiszpańska prasa sceptycznie ocenia możliwości jego wpływu na zatrzymanie zmian klimatycznych na świecie. Media odnotowują wyjazd z hiszpańskiej stolicy aktywistki Grety Thunberg,

Dziennik "Publico" wskazuje, że oczekiwane przez ekologów szybkie i konkretne decyzje w sprawie zmian działań politycznych służących klimatowi są blokowane przez różne grupy interesu, szczególnie środowiska neoliberalne. Lewicowa gazeta narzeka na małe zainteresowanie walką o klimat ze strony syndykalistów.

"Związki zawodowe włączyły się w walkę o klimat, ale niestety nastąpiło to późno, a do tego z licznymi sprzecznościami" - pisze "Publico", wskazując na lęki syndykatów, że wraz z zaostrzeniem norm emisji gazów cieplarnianych spadnie liczba nowych miejsc pracy.

Z kolei "El Pais" wskazuje, że szczyt COP25 nie przyniesie przełomu w walce ze zmianami klimatycznymi, gdyż w madrycką konferencję nie zaangażowały się kraje emitujące najwięcej gazów: Rosja, USA, Indie oraz Chiny.

"Brak wystarczającego wysiłku do działań przeciwko zmianom klimatycznym potwierdzają wszyscy uczestnicy szczytu klimatycznego COP25" - napisał w czwartek "El Pais".
Stołeczny dziennik wskazuje, że tylko 84 państwa świata zgodziły się podczas konferencji klimatycznej ONZ na podjęcie działań służących ograniczeniu emisji dwutlenku węgla w 2020 roku.

Hiszpańskie media odnotowują wyjazd szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg z Madrytu. Wskazują, że przed opuszczeniem COP25 nastolatka zachęcała młodzież na całym świecie do udziału w kolejnych protestach, aby wpłynąć na decyzje polityków w sprawie klimatu.

W środę Thunberg apelowała do polityków i przedsiębiorców o szybkie, a zarazem konkretne decyzje w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Wezwała też do ustalania krótkich terminów dla planów redukcji wydobycia i zużywania paliw kopalnych.

W czwartek organizacja Fridays for Future (Piątki dla Przyszłości), której nieformalną liderką jest Thunberg, wezwała do masowego udziału w piątkowym proteście na terenie madryckich targów Ifema, gdzie odbywa się COP25. W komunikacie aktywiści napisali, że są zawiedzeni dobiegającą końca konferencją klimatyczną, na której podjęte "negocjacje okazały się bezowocne".

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ec 13.12.2019r. 08:49
Greta będzie organizować strajki klimatyczne w krajach, które podpisały zobowiązania, w proteście przeciwko tym,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE