ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier: tempo dochodzenia do neutralności klimatycznej musi być zróżnicowane
12.12.2019r. 15:04

Tempo dochodzenia do neutralności klimatycznej musi być zróżnicowane zależnie od etapu rozwoju gospodarczego państw - podkreślił w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Polska dokonała w ostatnich latach wielkich wysiłków na rzecz redukcji emisji - dodał.

Premier przybył do Brukseli na dwudniowy szczyt UE poświęcony m.in. kwestii osiągnięcia przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Szef rządu podkreślił, że Polska dokonała w ostatnich latach ogromnych wysiłków na rzecz zredukowania emisji dwutlenku węgla. Zapewnił, że wysiłki te będą kontynuowane.

Zaznaczył, że koszt transformacji energetycznej w Polsce jest o wiele wyższy niż w innych krajach, które "miały dużo więcej szczęścia w ostatnich kilkudziesięciu latach" i oparły swoje systemy energetyczne na innych niż węgiel źródłach energii. Wymienił w tym kontekście Francję, która rozwinęła energetykę nuklearną i dzięki temu ma dziś bardzo niskoemisyjny system energetyczny.
"My musimy brać pod uwagę koszty społeczne, gospodarcze dla Polski i będziemy podkreślać wszystkie te zależności" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że Polska wskazuje też na "aspekt konsumpcji", który powoduje, że niektóre państwa, chwalące się niższą emisją w przeliczeniu na jednego mieszkańca, nie pokazują jednak, że importują bardzo wiele towarów spoza UE, co wiąże się także z emisją gazów cieplarnianych.

Jak zaznaczył, Polska podkreśla też, że "tempo dochodzenia do neutralności musi być zróżnicowane w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju gospodarczego są poszczególne państwa".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE