ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energ(i)a do Nauki! Szkoła w Turku dostała 50 tys. zł na wyposażenie laboratorium
12.12.2019r. 15:21

Nie ma to jak energia młodych! Wie o tym doskonale Energa Operator, która stworzyła program "Energ(i)a do Nauki". Wszystko po to, aby kształcić przyszłych energetyków od najmłodszych lat. Do projektu dołączyła kolejna placówka - to Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku, w województwie wielkopolskim. Uczniowie szkoły w Turku mogą liczyć nie tylko na stypendia. Właśnie otrzymali 50 tys. zł na doposażenie szkolnego laboratorium.

Program "Energ(i)a do Nauki" jest skierowany do szkół średnich i uczelni o kierunkach związanych z obszarem elektryki i energetyki, kształcących przyszłą kadrę elektromonterską i inżynieryjno-techniczną. Młodzi ludzie, którzy biorą w nim udział, mają możliwość poznania pracy energetyka "od podszewki". W programie są m.in. wycieczki do Regionalnych Dyspozycji Mocy czy Głównych Punktów Zasilających. Przyszli energetycy mogą zobaczyć także, jak wygląda w rzeczywistości praca dyspozytorów czy pracowników laboratoriów. Swoje tajniki odkrywa również przed uczestnikami programu Pogotowie Energetyczne - uczniowie mają szansę zapoznać się z wyposażeniem wozu, w którym pracujący w pogotowiu energetycy jeżdżą na interwencję.

- Zdajemy sobie sprawę, że praca energetyka jest bardzo wymagająca, nie jest to łatwy zawód - mówi kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko. - Luka pokoleniowa, z jaką mamy do czynienia pokazuje, że przed nami wiele do zrobienia. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby oswoić młodych ludzi z tym, jak wygląda nasza praca, zachęcić do wyboru tej właśnie profesji. Mam nadzieję, że zajęcia praktyczne, wykłady, spotkania z naszymi specjalistami przekonają uczniów do wyboru właśnie tego zawodu w przyszłości. A naprawdę warto to zrobić - energetyka to nie tylko praca, to także służba Polakom, o których bezpieczeństwo energetyczne musimy dbać każdego dnia.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku stawiają w programie swoje pierwsze kroki - szkoła i Energa Operator zawarły porozumienie, którego pierwszym etapem było wręczenie stypendiów czterem uczniom Technikum Elektrycznego.

- Młodzi ludzie często borykają się z problemem, jaki zawód wybrać, zastanawiają się, jak będzie wyglądała ich przyszłość. Zajęcia terenowe i możliwość bezpośredniego kontaktu z pracą w danej profesji to dla nich drogowskaz - mówi Wioletta Adamiak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku. - Stypendia są z kolei doskonałą motywacją do nauki. Dlatego bardzo cieszymy się ze współpracy nawiązanej z Grupą Energa.

Teraz zajęcia w szkole w Turku będą jeszcze ciekawsze! Zespół Szkół Technicznych właśnie otrzymał środki na wyposażenie szkolnego laboratorium. To 50 tys. zł. Symboliczny czek wręczono na ręce dyrekcji szkoły 12 grudnia. Za tę kwotę zakupiona zostanie m.in. aparatura kontrolno-pomiarowa taka jak wielofunkcyjne mierniki czy wskaźniki napięć.

- Możliwość korzystania z profesjonalnego, nowoczesnego sprzętu podczas zajęć praktycznych jest dla uczniów na wagę złota - dodaje dyrektor Wioletta Adamiak. - Dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy, będziemy mogli wyposażyć nasze laboratorium w dodatkowe pomoce dydaktyczne, z którymi zajęcia będą jeszcze ciekawsze.

Energa wspiera 18 szkół średnich w całej Polsce. Każdego roku w szkołach średnich objętych programem organizowane są dwa konkursy stypendialne. Rocznie nagradzanych jest w ten sposób ok. 180 uczniów, Energa Operator przyjmuje też ok. 100 praktykantów i stażystów. Większość z nich to uczniowie szkół objętych patronatami. Od początku działania Programu "Energ(i)a do Nauki" dofinansowano także utworzenie lub wyposażenie 18 laboratoriów. Wsparciem Energi objętych jest także 5 szkół wyższych.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE