ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

INA z grupy MOL rozbuduje rafinerię w Rijeku za 600 mln USD
12.12.2019r. 18:00

Rada nadzorcza INA zgodziła się na inwestycję o wartości około 600 mln USD w rafinerii w Rijece - poinformował węgierski koncern MOL w komunikacie. Inwestycja ma poparcie zarówno chorwackiego rządu, jak i zarządu spółki MOL, do którego należy INA.

Celem inwestycji jest zwiększenie efektywności i kompleksowości rafinerii w Rijece. W efekcie segment rafineryjny i markietingowy INA ma stać się zyskowny.

Zamiarem INA jest skoncentrowanie produkcji rafineryjnej w Rijece, a druga należąca do spółki rafineria w Sisaku ma zostać przekształcona w bazę do produkcji bituminu i ewentualnie smarów, a także w hub logistyczny.
"Po ukończeniu projektu rozbudowy znacząco zwiększymy efektywność i kompleksowość rafinerii w Rijeku. Jestem przekonany, że konkurencyjność biznesu rafineryjno-marketingowego INA poprawi się, a inwestycja będzie miała duży pozytywny wpływ na zyskowność spółki w przyszłości" - powiedział prezes Grupy MOL i wiceprzewodniczący rady nadzorczej INA József Molnar.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE