ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mucha: konkluzje szczytu Rady Europejskiej to sukces Rzeczypospolitej i premiera
13.12.2019r. 09:39

Uznaję konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. "Polska uzyskała zwolnienie z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej już w roku 2050, zgodnie ze swoimi celami" - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu pierwszego dnia szczytu w Brukseli.

Paweł Mucha powiedział w radiowej Trójce, że uznaje konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i sukces premiera Mateusza Morawieckiego. "Jestem przekonany, że zwrócenie uwagi na sprawiedliwą transformację, na potrzebę zabezpieczenia środków na zmiany, jeżeli chodzi o polski miks energetyczny, to są dobre rozwiązania" - ocenił.
"To bardzo wyraźnie wybrzmiało, że Polska z uwagi także na kwestie historyczne, nie jest dzisiaj w takiej sytuacji, jak bogate państwa Europy Zachodniej i musimy dochodzić do pewnych rozwiązań swoją drogą" - dodał prezydencki minister.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 14.12.2019r. 13:47
Za ten sukces już niebawem zapłacimy bardzo szybkim wzrostem cen energii z coraz mniej konkurencyjnego węgla i likwidacją nierentownego górnictwa bo nie będzie unijnej kasy na restrukturyzację energetyki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE